Aan de slag 's Winters kruipen ze weg ep beschutte plaatsjes, in het voor jaar komen ze weer tevoorschijn ZeeuwsLandschap 19 Ze!!! Dat is een flinke jengen. Als ik luis zeu zijn zeu ik er echt bang van werden! Dee er elke dag nieuwe greene blaadjes in. Zerg veer veldeende luizen als eten. De larf zal er zijn buikje van vel eten en drie keer vervellen, enodat z'n vel te strak zit. Binnen twee weken gaat hij enderstebeven hangen en werdt een pep. Na twee weken wringt zich er een nieuw lieveheersbeestje uit. Eerst heeft het neg maar tv één kleur en is het rimpelig, maar na enkele dagen is het glanzend en neg een paar kleuren die je meei vindt. De gekleurde papieren mag je alleen scheuren. Maak gfal scheurend een lieveheersbeestje. Blak het met lijm ep het witte papier. 3. Zeek buiten lieveheersbeestjes. Als je er geen vindt, zeek dan naar beestjes die er zeveel megelijk ep lijken. Welke insecten die je gevenden hebt lijken het meest ep een lieveheersbeestje? A Wat zijn de verschillen en wat zijn dezelfde eigenschappen? Gert Jansen, Lars Jaccbasse, Dating van Zurdert en Melissa (nebben een tieel mooie tekening opgestuurd! Hartelijk bedankt! De volgende keer gaat bet over zand. Wie stuurt ons tekeningen? Stuur 'm op naar Koert, Postbus 25 4450 AA Heinkenszand 1. Lieveheersbeestjes endergaan bij het greeien een com plete verandering: van ei werden ze larve, dan pep en daarna velwassene. Zeek in mei ef juni de larve van een lieveheersbeestje ep. Dee hem in een doorzichtig petje met gaatjes in het deksel en keukenpapier ep de bedem. en met prachtige stippen. Misschien kemt het je neg wel eens bedanken! 2. Maak ep een wit papier een lieveheerst- beestje. (Gebruik in eik geval zwart en reed papier.

Zeeuws Landschap | 2006 | | pagina 19