terra maris i Wi^ï'SSMï'ïMïïï www.terramaris.nl info<®terramaris.nl Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle 0118 - 582620 Openingstijden Mei t/m oktober Dagelijks van 10 tot 17 uur November t/m april Woensdag t/m zondag van 12 tot 17 uur (maandagen dinsdag gesloten m.u.v. de Nederlandse schoolvakanties). Begunstigers van Het Zeeuwse Landschap kunnen Terra Maris tegen gereduceerd tarief bezoeken. Uit de landschapstuin Verandering in de landschapstuin In het voorjaar is begonnen met een verandering aan de dijktuin. Van de oude dijktuin was de keerwand aan vervanging toe en we hebben er voor gekozen om op deze plek een echte, nieuwe dijk te realiseren. Met een echte dijk bedoelen we een dijk met een graskant aan de ene zijde en een steenglooiing aan de andere zijde, alsmede een kleine verharde buiten berm. U moet echter niet denken dat er nu een dijk op deltahoogte boven de tuin uitsteekt. De dijk is op zijn hoogste punt slechts 2 meter hoog. Een deltadijk van 12 meter hoog en vele tientallen meters breed zou niet passen in een landschapstuin, waar de thematuinen elk 20 x 20 meter groot zijn. De centraal gelegen duin- tuin blijft het hoogste punt. Als materiaal voor de steenglooi ing is gekozen voor Vilvoordse zandsteen. Dit bekledingsmateriaal wordt in onze provincie steeds zeld zamer, omdat de dijken aan steeds nieuwere eisen moeten voldoen. Vilvoordse zandsteen biedt echter met z'n poreuze ondergrond de mooi ste aanhechtingsplaats voor allerlei organismen. Tegen de glooiing ligt een hoop stort- steen en vóór de stortsteen zullen we dit najaar, door middel van vijver folie, een vochtige slibplek creëren. Hierdoor zal de dijk meer één geheel gaan vormen met de naastgelegen zoute moerneringstuin. Aan de achterzijde, de landzijde van de dijk. willen we weer de nodige typische dijkplanten laten zien, zoals o.a. wilde marjolein, gewone agri- monie, dubbelkelk. ijzerhard etc. Om een goede basis te creëren voor deze dijkplanten was het nodig deze zijde van de dijk aan te vullen met licht zavelige grond. Een mooie bloemdijk krijgje niet van de één op de andere dag, hiervoor denken we wel een paar jaartjes nodig te hebben. Wel moeten we bekennen dat de dubbelkelk ons ver rast heeft door al spontaan aan de andere zijde van de dijk op te komen. Hopelijk krijgen we in de komende jaren nog veel van dit soort verras singen. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de dijk ontworpen en ook ten dele gesponsord. Erik Speksnijder Beheerder landschapstuin

Zeeuws Landschap | 2007 | | pagina 22