r Inlagen van Noord- Beveland Oranjezon fv' Ter Hooge Slikken van de Heen Hoeve Van der Meulen Inlagen zijn typisch Zeeuwse land schapselementen, die herinneren aan de strijd tegen het water. Aan de noordkant van Noord-Beveland zijn nog enkele mooie exemplaren.Tip: neem een verrekijker mee. Startpunt: Het informatiebord aan de Keihoogteweg in Wissenkerke, de weg van het dorp rich ting de noordkust van Noord-Beveland. Vrijdag 07 mei 14.00 uur OosikapeUe J' Het voormalig waterwingebied is een gevarieerd natuurgebied waar de paden zich horizontaal en verticaal door de duinen, duingraslanden, struwelen, loof- en naaldbos slingeren. Startpunt: Het plein voor de kleine expositie bij de entree van het gebied. Kon. Emmaweg 22, Vrouwenpolder. Die entree is aan het einde van een doodlopende weg die ligt aan de Kon. Emmaweg, de weg van Vrouwenpolder richting Oostkapelle. Parkeren tegenover uitspanning Oranjezon en naast camping Oranjezon. Kledingadvies: lange broek en hoge schoenen. Honden niet toegestaan. zondag 18 april 06.30 uur vroege vogel excursie zaterdag 08 mei 06.30 uur vroege vogel excursie dinsdag 15juni 19.00 uur Tijdens deze bijzondere wandeling in de vroege ochtend staan vogelgeluiden centraal. Middelburg Ter Hooge is een landgoed met er omheen een park met vele soorten bomen, planten en vogels. Onlangs is het gebied uitgebreid met een agrarisch parkgebied met typisch Zeeuwse land schapselementen, zoals drinkputten en hagen. Startpunt: De parkeerplaats aan de Breeweg in Middelburg, tegenover Kaasboerderij Pitteperk. Zaterdag 20 maart 14.00 uur Zaterdag 24 april 14.00 uur Maandag 24 mei 14.00 uur Het gebied Slikken van de Heen is een halfopen landschap met open vlaktes en bosschages. Dat hier vroeger ieder tij water binnendrong, is nog te zien aan de vele voormalige getijdengeulen die het gebied doorsnijden. In dit ruige oerlandschap moetje niet schrikken van een ontmoeting met een Schotse Hooglander. Startpunt: de scherpe bocht in de Campweg, de parallelweg van de N257, aan de Philipsdam tussen Bruinisse en Sint-Philipsland. Zaterdag 10 april 14.00 uur Zaterdag 15 mei 14.00 uur Hoeve Van der Meulen is een gerestaureer de historische boerderij met omliggende landenjen in de Zak van Zuid-Beveland. Het interieur van de woning is authentiek. Op de omliggende landerijen wordt boe- renlandnatuur van weleer teruggebracht middels onder andere kleine akkertjes, akkerranden, drinkpoelen en hagen. Tijdens de excursies krijgen deelnemers onder deskundige begeleiding een kijkje in het woonhuis, en maken een rondgang over de omliggende landenjen. Opgave is verplicht tot uiterlijk 2 dagen van te voren. Max. 26 deelnemers. Adres: Zuidweg 35, 's-Heer Abtskerke. Zaterdag 13 maart 10.00 uur Zaterdag 10 april 10.00 uur Zaterdag 08 mei 10.00 uur Zaterdag 12 juni 10.00 uur ZeeuwsLandschap 27

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 27