POSTC 'Miljoenen uit Droomfonds Nationale Postcode Loterij voor 'Kustlaboratorium' 11I IJr jB wm postcode Zeeuwse Bibliotheek U Een lot uit de loterij! We spelen verder op safe want we willen geen risico's lopen met de veiligheid van Zeeland, fj Verrassend en vernieuwend. Kustlaboratorium verbindt veiligheid aan ecologische ontwikkeling en economische dynamiek. Een uitdagende functiecombinatie! Dit project past prima in de visie van de provincie op de ontwikkeling van de kust: een combinatie van veiligheid, natuur en innovatieve bedrijvigheid. Bewaarexemplaar Ik vind het geweldig dat de Nationale Postcode Loterij ons de kans geeft om samen met de landbouw en visserij te werken aan de toekomst van Nederland. cultuur te komen. Dit is een geweldige opsteker en een mooie uitdaging om te laten zien dat veiligheid, natuur en productieruimte samen kunnen gaan. Prachtig dat Het Zeeuwse Landschap dit plan samen met andere actoren ir de Zeeuwse samenleving wil uitvoere We zullen alle flexibiliteit en creativiti nodig hebben om tot een bedrijfsec onomisch verantwoord en goed in he landschap passend concept voor aqu< De Postcode Loterij wil met het Droomfonds de goede-doelen-organisaties stimuleren nieuwe oplossingen te bedenken voor de uitdagingen waar de wereld voor staat. Doordat iedereen in de pot inlegt, kunnen er ieder jaar 1 of 2 grote dromen worden geselecteerd. Grote projec ten die anders niet te realiseren zouden zijn. De droom van het Zeeuwse Landschap is de eerste droom die is uitgekozen in wat hopelijk een groeiende rij wordt van moedige initiatieven. De stijgende zeespiegel vraagt om innovatieve ideeën die de kans krijgen in de praktijk te laten zien dat ze werken. Het Kustlaboratorium van het Zeeuwse Landschap is zo'n idee. Het laat zien dat een mooi landschap, een veilige kust en duurzame rendabele aquacultuur samengaan. Zoiets vinden wij een droom. Want stel je voor dat dit werkt en navolging krijgt. Dat is toch magnifiek. En voor ons als Postcode Loterij ook zo herkenbaar nu ons model van een Postcode Loterij ook in meerdere landen van de grond komt. Dat is ook echt een droom. hnationaleh POSTCODE Karla Peijs, Commissaris van de Koningin in Zeeland Kees van Beveren, Zeeuws gedeputeerde Frans Hamelink, Zeeuws gedeputeerde De 12Landschappen/het Zeeuws Landschap t.b.v. Kustlaboratorium Marten Hemminga, directeur Stichting Het Zeeuwse Landschap Peter de Koeijer, voorzitter ZLTO regio Zeeland Rinus Platschorre, voorzitter Stichting Zeeuwse Tong Boudewijn Poelmann, directeur van de Nationale Postcode Loterij. ILOTERIJl

Zeeuws Landschap | 2010 | | pagina 28