9 De Boom In 2-2008 A.C. de Bruijn. Drie bestuursleden ver tegenwoordigen respectievelijk HZL, SLZ en de agrarische natuurvereniging 'Natuurlijk Walcheren'. Om een mooi en samenhangend heggenlandschap te realiseren worden er heggen en geriefhout- bosjes aangeplant op akkers en weilanden van boeren en andere grondgebruikers. Ze worden meestal geplaatst langs perceelsgrenzen, sloten en watergan gen, waardoor een mooi en klein schalig landschap ontstaat. In 2006 is drie kilometer heg aan geplant, aangevuld met enkele bosjes en poe len. Hiermee is de eerste stap voor het project d'Aegen gezet. Maar voor een mooi heggenlandschap zijn nog meer heggen nodig. Vandaar dat Stichting d'Aegen in 2008 een nieuwe ronde van het heg- genproject opgestart heeft. Hiervoor zijn we op zoek naar grondgebruikers in het noorden van Walcheren die meer dan drie hectare grond beheren, en die een heg, met daarin streekeigen soorten zoals meidoorn of sleedoorn willen aanplanten en beheren. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de projectmedewerker Charlotte van Sluijs-Poppe, telefoonnummer 0113-569113, of via de e-mail: c.van.sluijs@hetzeeuwselandschap.nl. Agenda Er staan tal van activiteiten op het programma. Hieronder een overzicht. Kijk voor meer informatie op: www.landschapsbeheer.nl/zeeland of bel 0113-230936. Over het algemeen is opgave vooraf voor onze activiteiten verplicht. Wanneer? Wat? 28-08 Buitenlui actief - erf excursie Okt. Eerste Hulp Bij Landschapsbeheer (EHBL) (Voor VLP-ers en weekend vrijwilligers) 11-09 Buitenlui actief - erf excursie 13-09 Open Dag Nationaal Landschap/Open Monumentendag 27-09 Publieksdag "Oude fruitrassen" met MoBi-pers! (zie nieuws hierboven) 27-09 Buitenlui actief - erf excursie Sept. Meehelpen onderhoud begraafplaats "'t Oude Land" 04-10 Themadag "Oude fruitrassen" i.s.m. Fruitteeltmuseum 11-10 Groei Bloei jubileumfeest op boeren erf met MoBi-pers! (zie nieuws hierboven) 28-10 Cursus Streekeigen erven in Zeeland 01-11 Natuurwerkdag 18-11 Basis cursus Hoogstamfruitbomen Waar? Bevelanden Goes Walcheren gem. Borsele Zws. Vl., Heikant Zws. Vl., Heikant Tholen Kapelle Walcheren Zeeuws-Vlaanderen door heel Zeeland Walcheren

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2008 | | pagina 33