3 ■Hl* De Boom In 1-2009 picknickbanken e.d. langs de polderwegen en hun staat van onderhoud in kaart brengen. Van ex stu diegenoot Pieter Voets hoorde hij van een vacature bij SLZ, wat hem toch een stuk interessanter leek dan deze klus. Hij stuurde een sollicitatiebrief, en met succes! Het bevalt hem goed bij SLZ. "Ik heb hier lekker veel verschillende dingen te doen en ik kan altijd bij collega's terecht als ik vragen heb. Op het moment ben ik bezig met het controleren van de VOL-overeenkomsten in Zeeuws-Vlaanderen, maken van plannen voor erven en hoogstam- collectieboomgaarden, waarin we zeldzame oude fruitrassen willen bewaren voor de toekomst. Verder ben ik ook aangenomen om de afdeling vrijwilligerswerk te ondersteunen. Daarbij ga ik me bezig houden met techniek, maar ook het nieuwe project 'eigenwijs landschap', om bewoners meer bij hun eigen omgeving te betrekken, en bijvoor beeld de organisatie van de vrijwilligersdag". In zijn vrije tijd is Jacob al 10 jaar vrijwilliger bij de Stoomtrein Goes-Borsele. Hij is groepsleider baan- onderhoud. Leuk werk, waar hij best veel tijd in steekt. Hij heeft daardoor ook nogal wat contacten gekregen met aannemers in de omgeving, waar hij nu bij SLZ ook zijn voordeel mee kan doen. Verder vindt hij het leuk om in zijn vrije tijd uit te gaan met vrienden en is hij nog op zoek naar een leuke vriendin. En als hij wat gespaard heeft, een eigen huis. Iman Labruyère Per 1 januari 2009 is Iman Labruyère in dienst gekomen bij SLZ. Net als Jacob is hij 24 jaar en woont hij in Goes. Ik ken hem al, want hij heeft in het verleden stage gelopen bij SLZ. In De boom In van september 2005 staat een artikel van zijn hand over de bestrijding van de Amerikaanse vogelkers op Schouwen-Duiveland. Toch alweer enige tijd geleden. Ik ben benieuwd hoe het hem in de tussentijd is vergaan.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2009 | | pagina 30