Aflevering 158 winter 2007 het ööpje, da nog achter de deure lag, zorgde dat 't alweer goed kwam. Ook voor aftredend bestuurslid Kees Fraanje was goed gezorgd: heel toepasselijk een schoon wagentje mee daarop het etymologisch woordenboek, stond gereed als dank voor al de jaren dat Kees de karre getrokken had! Het Etymologisch Woordenboek is een schone aanvulling op het Zeeuws Woordenboek en Supplement, om uit te pluizen waar een woord vandaan komt. Dankzij de heer Debrabandere werd op het gebied van de gezondheid alles duidelijk van steenpuiste, fiedeldans tot katswim. En hoe was 't a je niet lekker, belabberd of grote koue ad Kattievig, rillerig of was 't meer van 't riejt tussen vel en vlees? "Zurgt dat je lichaamlijk gezond bluuft. Pol van de Vijver kende de remedie: Drinken... gekookt water, slap bier, véé bier, véél alcohol, as 't maar spoelt Pol lepelde uit zijn onuitputtelijke vat vol hilarische zinspelingen. Hij vertelde dat degene die tussen ai de planeten en sterren een paar klompen had zien vliegen, wist dat het de zweetklompen van Honeré gewist waren. Kiek, dan is een mens weer gerust! Pol kan goed van zijn Zeeuws- Vlaamse woorden af, een rapper is 'ter ammets niks bie. De luisterliedjes van Jan Gunter boeiden weer op een heel andere manier. 'Bewust worden van je omgeving' was zijn boodschap. Beeldend zingend nam hij ons mee langs de dijken door de polders, naar de duifkant met de kromgegroeide pruimenboom, de duinen en de Schelde. Na dit gevarieerde programma, smaakten het aperatief en de smakelijke cholesterolvriendelijke maaltijd prima. Het is toch zo lekker, vier boterhams stroopievet, postekop... 'Zou je dat nog wè doen,vroeg ik een bitje bezurgd. "Meissen niks in de weg, ik pak morgen gewoon een pille meer!" En het mes dook dapper nog een keer in de stropiepot. Na de pauze doken we met 'Kant-ooi' de wachtkamer van de dierenarts in, en zo leerden we de 'Felixitus'-truc. Bij de huisarts speelden zich ook de nodige problemen in de wachtkamer af. Maar in de spreekkamer kreeg ieder een gespecialiseerde passende behandeling. Maok je niet te vee zurgen, volgens Henk Blom gaat 't vanzelf over eer je een meisje (jongetje) bent! En piene in je nek, das niks bijzonder; gewoon een 'schakeltje waar dat je gat aan hangt'. Traditiegetrouw sloot Engel de middag af, nog even een 'testje' of dat een ieder zijn neuze en z'n mond nog wist te zitten... En 'n waarschuwing: Kiek niet te veel in de spiegel van de badkamer! Engel had gekeken... niks as neuzebubbels en vellen. En dat viel niet mee! Als slot gaf Engel ons allen een muzikaal poedertje van Sintepathie mee, het was een poedertje voor élke kwaal... Het maakte de mens blijer en milder, vrij van hebzucht en ongenoegen, 't Poeiertje van Sintepathie...'t medicijn voor dezen tied! De krul! Thea de Bruine-de Smet, Sluuskille

Nehalennia | 2007 | | pagina 44