HERRIE, ALL OVER ZEELAND DE DAG VAN DE MUZIEK FEEST IN ZIERIKZEE BROGUM 20 JAAR Even geen klagende buren, even geen bezwaarschriften. Na de vaders, de moeders en de dieren hebben nu ook de muzikanten hun eigen dag. En op onze eigen dag mogen we van ons laten horen. Een kakefo- nie van geluid barst los in Zeeland, op de eerste echte Dag van de Muziek. Op zaterdag 23 mei zal op vele hoeken van vele stra ten popmuziek klinken. Echter niet uit de luidspre kertjes die de plaatselijke winkeliersvereniging daar heeft opgehangen. En geen Top-40 of Goud varr Oud. De dag van de muziek staat in Zeeland in het teken van de Zeeuwse Popmuziek, De Stichting Popmuziek Zeeland heeft aan alle gemeenten in Zeeland vergunning gevraagd op die speciale dag de popmuzikanten de ruimte te geven om zich op straat te laten horen, en de gemeentes hebben daar massaal in toege stemd. In elke gemeente is een band benaderd die de beschikking heeft over een geluidsinstallatie of daar gemakkelijk aan kan komen. Samen met die band is een lokatie afge sproken waar de gehele dag gemusiceerd kan worden. Bands en muzi kanten die ook willen spe len kunnen via de SPZ in contact komen met die plaatselijke organiserende band en zo ook de moge lijkheid krijgen van zich te laten horen. Het is de bedoeling dat de Zeeuwen de gehele dag door van echte Zeeuwse muziek kunnen genieten, dus schroom niet en bel de SPZ. De telefoonnummers zijn: 01180-82650 (Hubert) en 01184-78773 (Jan). LANDELIJK De Dag van de Muziek is een landelijk initiatief van Music Harmony in samenwerking met Buma/Stemra. Music Harmony is de organisatie die jaarlijks de muziek- beurs in het Rotterdamse Ahoy organiseert, en is in die hoedanigheid betrok ken bij muziekbeoefening. Buma/Stemra is de organi satie die de auteurs- en ook de reproductierechte- lijke belangen voor muzi kanten in Nederland behartigt. Zij vroegen de SPZ op 23 mei op de een of andere manier aandacht te besteden aan muziek beoefening. Nu schenken wij het gehele jaar door al, al onze aandacht aan pop muziek, dus wilden we met iets bijzonders komen. Wij denken dat we daarin zijn geslaagd. Nog niet eerder werd in Zee land op één dag zoveel popmuziek in het open baar ten gehore gebracht als op de vierde zaterdag in mei zal gebeuren. Onze aanpak is uniek in Neder land, maar gezien de goe de reacties is het de vraag of die dat zal blijven. Dat geeft echter niets, we bewijzen ermee dat Zee land echt niet achterloopt! UIT DE OEFENRUIMTE! De SPZ heeft de mogelijk heid geschapen voor alle Zeeuwse popmuzikanten om op 23 mei van zich te laten horen, het slagen van die dag blijft natuurlijk afhankelijk van die muzi kanten. Kom dus uit je oefenruimte en laat horen wat je kan! De telefoon nummers zijn hiervoor al vermeld en kun je ook elders in NOOT vinden. Bel ons voor informatie! Cees Groenewegen De Piek in Vlissingen blijft het oudste jeugd honk in Zeeland maar het Zierikzeese Brogum is onbetwist een goede tweede. De wilde en roemruchte geschiedenis bevat alles wat het de moeite waard maakt om sterke verhalen en herinneringen te vertel len; brand, ruzie met de fiscus, drugs en drank, schulden, talrijke aanvarin gen met de "regering" van Zierikzee, maar vooral: muziek, muziek, muziek. Ontelbare bands, groot en klein, bevolkten het Zierik zeese podium in een straf fe en nimmer haperende regelmaat. We mogen Brogum dankbaar zijn voor de voortreffelijke bij drage die, alle problemen ten spijt, aan de Zeeuwse muziek is geleverd. En we gunnen ze van harte nog (minstens) 20 jaar erbij. Brogum pakt ter gelegen heid van het jubileum flink uit: de maanden mei en juni zitten bomvol muziek, met o.a. Angela The Rude, aandacht voor de Dag van de Muziek, op 6 juni "de band die niet op Pinkpop speelt" en als klap op de vuurpijl drie dagen Anywave met als top per De Dijk en zestien Zeeuwse bands op 18, 19 en 20 juni. Nieuwe Charmin Children CD: "01140" 17 April is de releaseda tum dus Noot heeft een heuse primeur: de nieuwe CD van Charmin' Children is gearriveerd. En de goe de verstaander hoeft bij het zien van de titel zich niet meer af te vragen waar deze gitaarband van daan komt. 01140. Hulst, dus. "01140" bevat een dertiental songs, waarvan de laatste getiteld "A 58" alweer naar ons Zeeland verwijst. Info en boekin gen: (jawel) 01140-11924; Joost Nelemans. In Zeeland heerst het revival-virus. Groepjes uit de jaren zeventig her enigen zich vijftien, twin tig jaar na dato en brén gen in dorpshuizen ver grijsde fans van toen weer het hoofd op hol. Waarom halen mensen gitaren uit de wilgen, drumstellen van zolder en versterkers uit het stof? Waarom moeten ze zonodig, al is het die enekeer, weer het podi- umgevoel beleven? Een gesprek met enkele virusleiders. Delta Generation uit Krab- bendijke ontpopte zich als trendsetter. De groep, die tussen 1968 en 1974 in menig Zeeuwse lokaliteit Creedence, Byrds, Mayall en Dylan predikte, lan ceerde het reünie-feno meen. Drummer Paul Koe- veringe vertelt dat het alle maal begon tijdens een wintersportvakantie in de Oostenrijkse Alpen. 'We waren er met een groep uit Krabbendijke. Na het skiën dronken we meestal wat in de bar. Daar wer den vaak nummers gedraaid van Creedence Clearwater Revival, die wij ook altijd in ons repetoire hadden. Een paar mensen zinspeelden op een reünie en van het een kwam het ander." De heren spanden weer snaren op de gitaren, haal den apparatuur uit de mot- teballen en oefenden de stembanden in de badka mer. "Na twee keer repe teren", blikt Paul terug, "ging het zo leuk dat we besloten een optreden te doen." Tien keer worstelde het vijftal zich door het repetoire van weleer. In februari vorig jaar bes teeg Delta Generation het podium van het Krabben- dijkse dorpshuis De Mei boom, waar zich ook onder het publiek een ware reünie voltrok. Het succes was zo groot, dat de Delta's op herhaling gingen tijdens Steigerrock in Kruiningen. Hoewel de drummer en sologitarist jaren geen noot meer had den gespeeld, ging ook de tweede performance van een leien dakje, "'t Is net als met fietsen, je verleert het nooit." Delta Genera tion verwacht een derde revival pas in 1994, pre cies twintig jaar na opheffing. Tijdens Steigerrock was ook het destijds gerenom meerde Strage Fright te horen, waarna de band het nog eens dunnetjes over deed in de Burght in Kwa- dendamme. Alex van Hootegem, momenteel actief in B-Shaip en voor heen aanvoerder van Jam Jam, Blubberdebie en Drie, werd aangezocht de restauratie van de kerk in Kruiningen ludiek luister bij te zetten. "Dit leende zich er prima voor. En ik vond het moeilijk om 'nee' te zeggen. Achteraf was het ook leuk om te doen, maar om nu vaker een reünie op touw te zetten, zie ik niet echt zitten." Dat ligt anders bij Juke Joints-zanger en -drum mer Peter Kempe. Hij ziet er wel brood in vaker met zijn vroegere band Silly Thing (1972-1982) muzika le herinneringen op te halen. "De bedoeling is één keer per jaar op te treden, tijdens een festival in de Burght in Kwaden- damme." Het idee voor een hernieuwde, zij het bescheiden samenwer king komt overeen met de Steigerrock-gedachte van Stage Fright. Bovendien woonden de ex-leden van Silly Thing niet ver van elkaar. "Je komt elkaar nogal eens tegen. Sommi ge jongens hadden al jaren niet meer gespeeld, dus dat was wel wennen." Een echte oorzaak van het revival-virus kan geen van de muzikanten noemen, maar iedereen vindt het wel dikke pret. Ouderwet se "leutdus. Robbert Jan Swiers

Noot | 1992 | | pagina 3