O O 0) muziekhandel 10 o o va 11 Hoewel het geen onver deeld succes was moeten veel mensen met een glimlach terugdenken aan het optreden van de Middelburgse groep Morbid Zone tijdens de Zeeuwse Belofte in Bro- gum. In 10 minuten tijd ging er een ware lawine van geluid over de men sen heen. Een groot aan tal mensen kon zich nau-. welijks bedwingen om het niet gillend uit te krij sen van het lachen. Anderen pakten twij felend de beat over en swingden mee. Brein achter Morbid Zone is de Middelburger Sjors Alexander. Samen met DJ Ivo (Tech 9) maakt hij de muziek en die zetten ze dan met bassist Wut en technici Martin en Peter op de band of op het podium, meestal in die volgorde. - Wat is "House" eigenlijk Sjors: "Ik vind het een gevoel. Primair is het dansmuziek. House is ont staan in de zwarte Ameri- kaanze homo-scene van Chicago en Detroit. Het is een soort minimale muziek, zeg maar disco die van alle franje is ont daan. Eigenlijk is het de harde kern van iets dat heel veel had kunnen zijn...." - Hoe kon dat zo lopen in Brogum Sjors: "Tjaaaa, dat pakte inderdaad wat anders uit dan we hadden gepland. Ik had net een nieuwe computer aangeschaft en die dacht ik mooi te kun nen gebruiken, maar dat ding laadt veel sneller dan mijn oude en als hij een bepaald gedeelte eenmaal geladen heeft dan rammelt hij het er uit ook." - Dus momenteel gaat het allemaal veel beheerster Sjors: "We hebben ook ontdekt dat we die compu ter het beste kunnen gebruiken door te werken met een "pattem-systeem". Dat houdt in dat je allemaal blokjes programmeert met thema's en die kun je dan wanneer je maar wilt oproepen. Een optreden van Morbid Zone op dit moment is, simpel gezegd, een aaneenscha keling van allemaal patro nen die we dan met bas sist en niet te vergeten scratch-werk van Ivo tot nummers breien, Die nummers kunnen echte pure house-nummers zijn, maar ook raps. Vooral het nummer "Ik neukte de politie" is een favoriete rap. MZ baseerde deze rap niet helemaal op het NWA-nummer maar schreef het zelf na een "aanvaring" met een Vlis- singse agente PROTON MOTIF FORCE Naast Morbid Zone werkt Sjors met Alex ook aan een nieuw project: Proton Motif Force. Een House: groep die meer aan plaat- en CD-opnamen werkt. Alex: 'We zijn bezig met een contract met het Ame rikaanse +8 label. De muziek die zij uitbrengen is op ons lijf geschreven". Ivo: "Morbid Zone is eigenlijk het tegenoverge stelde van PMF, Morbid Zone is veel vluchtiger. Een optreden van ons is nooit hetzelfde. Wij zijn zo intensief met muziek bezig dat we, zodra we weer eens optreden, al weer zoveel nieuwe nummers hebben dat we de ouwe nummers van de demo niet meer doen. - Een optreden van een house-groep is vreselijk saai om naar te kijken. Alex: "Ja, een computer doet het meeste werk en die zet je met enkele sim pele handelingen aan het werk. De meeste muziek maak je thuis." - Wat zou er gebeuren als je tijdens een optreden van het podium afstapt en de computer door laat gaan Sjors: "In eerste instantie merk je niks, maar na enkele seconden gaat het lijken of de naald van de draaitafel blijft hangen. Het ding blijft dan steeds het zelfde patroontje herhalen en dat gaat natuurlijk ver velen." lees verder op pagina 11 House in Zeeland vervolg van pagina 10 NO PILLS FOR MORBID ZONE -Jullie maken veel bandjes, maar hoe garandeer je een zaalhouder dat hij datgene krijgt wat jullie hem aanbie den Ivo: 'We kunnen niet hon derd procent hetzelfde als op de bandjes live spelen. Onze demo's geven een beeld, maar dat is bij alle bands zo. Bovendien slij ten platen hard als je scratcht, gelukkig heb ik overigens meer dan genoeg platen om dezelf de nummers te kunnen blijven brengen. Maar denk niet dat ik zonder gevoel met dat gescratch tekeer ga. Sommige samples die ik draai zijn me echt lief en vooral de raggea-muziek is mij hei lig. Om aan platen te komen struin ik tegen woordig alle tweedehands platenzaken af en ik geloof dat ik nog wel tien jaar vooruit kan met platen." - Wat vindt je van top 40- house Sjors: "Ik schijt op de "gab bers", dat zijn van die mensen die zonder gevoel een beetje met hun hand jes staan te wuiven op de dansvloer. Die snappen er echt geen donder van. En dat camavalsgebeuren met "Rode schoentjes" en "Rubberen kaplaarsjes" is ook te erg voor woorden." En wat betreft de drugs, dat is nou een typisch voorbeeld van het feit dat de pers er ook geen moer van begrijpt. Bij Pink Floyd rookt toch ook iedereen een joint Bert van Leerdam DOORBRAAK VOOR THE KAYLC Op de valreep nog wat Zeeuws exportnieuws: berichtten we in Noot 5/91 al over de Goese rapper The Kay LC, nu bereikte ons het bericht dat bij onlangs is opge nomen in de stal van BAM BAM Agency uit Eindhoven dat al heel wat grote namen in de hiphopwereld onder kontrakt heeft. Zodat hij nu in één adem wordt genoemd met de vader landse hiphoptop: D.A.M.N. en 24K. Boven dien staat sinds kort zijn nieuwe 12", getiteld "Leavin"' in de bakken. Jammer voor ons dat The Kay LC niet meer vanuit Zeeland opereert, maar op mei is hij nog te zien en te horen op het bevrij dingsfestival in Vlissin- gen. lange noordstraat 16 - middelburg SPREEKT VANZELF Cl •tl telefoon 01180-13097 MME

Noot | 1992 | | pagina 6