1 noot ^SE8iBüOr% nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 8, nummer 3, juli 1997 .1 pagina K vraag Omschrijf eens wat voor band DYMP is..', betekent al een hele kop-krabberij voor de heren. Oliver Schellinski (bas) begint 'Onszelf omschrijven betekent ons in een hokje stoppen en daar houden we niet zo van. DYMP is geen roek-band, zeker geen hardrockband, niet iets nieuws, maar toch wel iets heel eigens. In onze muziek z'rt een beetje Chili Pepper, een beetje Living Colour, en zelfs een beetje Black Sabbath. Tja, wat hou je dan over Mare Odijk (gitaar) vult aan: 'Om ons een beetje te kunnen vat ten moet je eigenlijk naar onze achtergronden kijken. Ollie is een heel funky bassist, ik heb meer een metal achtergrond en Renzo (van Poucke, drums) doet alles, want die heeft een waan zinnige beat. Hij drumt trouwens ook nog in MindLink. Jelle de Groote vind ik qua zang een beetje Jamiroquai. Snap je al een beetje wat DYMP is?' Oliver 'Marc en ik hebben eigenlijk altijd in 'Twilight Zone' geze ten, maar daarin konden we ons ei niet helemaal kwijt. En dat konden we wel in DYMP. De opstelling is heel simpel, bas, gitaar, drum en zang. Omdat we toch al wat jaren meelopen in de popmuziek hebben we, en dat mag ik best zelf zeggen, heel wat muziekkennis in huis. We spelen al jaren en het klikt het gewoon tussen ons. Renzo vindt het ook leuk om deze band er naast te doen. MindLink is echt metal met af en toe een funky invloed, wij zijn veel funkier met grunche en metal-invloeden. Wij vin den het leuk om met andere ritmes te werken en allerlei muzikale foefjes in te bou wen in de nummers'. Bert van Leerdam Maar hiermee kiezen jullie niet de gemakkelijkste muzikale weg... Mare: 'Zo zien wij dat niet, we doen wat we kunnen, sterker nog. Soms moeten we echt moerte doen om de nummers niette in gewikkeld te maken. Als je ons af en toe bezig hoort in de oefen ruimte dan moeten we er zelf af en toe een rem op zetten'. Oliver 'Wij zijn zijn dus redelijk gevorderd op ons instrument Renzo is bijvoorbeeld echt een goeie drummer, en ais het dan klikt dan ga je elkaar opnaaien, dus tot grotere prestaties dwin gen. Omdat we elkaar aanvoelen praat je niet over moeilijk of makkelijk, we zitten op dezelfde golflengte. En, je moet maar eens naar onze demo luisteren, alle nummers zijn anders, een nummer als 'Intoxicated' is een grunche-ballad. Maar ondanks dat blijft onze stijl overeind'. De andere knikken bevestigend, Ollie gaat verder 'Het komt voor dat ik een leuk basloopje in mijn hoofd heb en als ik dat aan de anderen laat horen dan ontstaat er gewoon een nummer'. Jelle: 'Ik woon in Amsterdam, maar ik kom gewoon terug voor deze band. Toen ik ze voor het eerst hoorde kreeg ik kippevel. Ik wilde meedoen en het is echt te gek.»'. Jelle de Groote schrijft ook de meeste teksten voor DYMP. De onderwerpen zijn heel ge- variëerd. Hij legt uit 'Ollie is bijvoorbeeld pas vader gewor den en dat inspireerde ons, eh e mij dus, tot het schrijven van het nummer The unexperienced dad'. t (vervolg op p.2) CO

Noot | 1997 | | pagina 1