noo t nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 9, nummer 4, oktober Zyn jullie eigenlijk we! een popgroep 'Jahhh wat is dat eigenlijk» pop? Als je pop populaire muziek noemt dat kunnen we ons daar wel in vinden- Weet je wat het is? Pop is tegenwoordig zo breed, de gekste dingen gebeuren daarin en dus passen wij ook wel onder die noemer'. 'Aanvankelijk wilden we 220 puur mogelijk muziek te maken. We beginnen vaak bij een tekst en dan probeer je zoveel mogelijk de muziek aan te laten sluiten bij die tekst Veel van onze teksten komen nog van Merel van Velzen, onze violiste die sinds kort niet meer mee doet en ook Laurens schrijft er*. 'Als mensen ons vragen waar we vandaan komen dan zeggen we: Uit Zeeland, hoewel we nu overal in Nederland wonen: Maas tricht Amsterdam, Tilburg en Terneuzen. Om de twee weken oefenen we een weekend in Terneuzen'. Dat maakt het wel moeilijk vee/ reizendus is jullie inzet voor de band hoog "Ja, dat wel. Maar we doen het ook erg graag- Er komen leuke cfingen uit Ik ben niet meer zo ambitieus als vroeger, maar als we dan pagina I LOW door Bert van Leerdam 'Fluvopi bestaat niet meer omdat het de lading niet meer dekte, we noemen ons nu Flow', aan het woord is Erik van de Langkruis, pianist en komponist van dit "lerneuzense popgezelschap. 'Fluvopi stond voor FLu'rt, VOcalen en Plano. Nu bestaat de band uit con trabas (Jean Paul Harreman), gitaren (Laurens Joensen), piano en accordeon (ikzelf, dus Erik van de Langkruis), fluiten (Mascha van de Langkruis) en zang en fluit (Marije van de Langkruis). Bovendien zijn we ook andere muziek gaan spe len. Eerst maakten we muziek die wat minder ritmisch was en die misschien ook wat verder gezocht was dan wat we nu doen. Vroeger wilde ik minder naar anderen luisteren en meer vanuit mezelf muziek maken, dat was het uitgangspunt. Nu luisteren we ook meer naar andere muziek en gebruiken die om onze muziek te maken. Laurens en ik nemen invloeden van het conservatorium mee en dat is beslist ook klassieke mu ziek, Jean Paul zit ook in een bigband en in een jazzgezel- schap en brengt dus jazz-in - vloeden mee. Marije houdt van Tori Amos-achtige dingen. Verder luisteren wij graag naar folk en funk'.

Noot | 1998 | | pagina 1