DE ZEEUWSE BELOFTE D DEEL I: BROGUM noot ^ZlOO Zaterdag 18 september, Brogum, de eerste voorronde; de deelnemers: Cassiopeia, Rusty Pawn, Wolfshead, Trippin', Nimbus, The Per pagina I door Peter Toussaint aar de eindredacteur van ons mooie blad gezegend is met het bezit van een oude MG (vrij dag rij ik), kwamen we geheel in stijl aan bij Brogum, Zierikzee. Goed, niet helemaal muzikantenstijl, maar errug prettig, dat wel. De avond was jong, het deelnemersveld beloftevol. In dubbel opzicht zelfs, want drie van de spelende bands hadden al eerder een gooi gedaan naar de titel 'Zeeuwse Belofte'. Ervaring genoeg zou je zeggen.Tegen negen uur liep de zaal van Brogum goed vol en oek dat hebben we wel eens and .rs gezien. Drie uur later loop ik volledig verdwaasd rond. Non-de-Pie! Wat hebben we toch een on gelofelijk goede bands in Zee- 'W- land! Eigenlijk had ikalleenTrip- pin' nog nooit gezien, maar de meeste bands toch al weer een tijdje geleden, of in een andere bezetting. Nou, ik kan wel zeg gen dat dit de meeste bands geen kwaad heeft gedaan. Wie durft er nog te zeggen dat we alleen slechte zangers hebben? Dat er geen podium-act kan worden neergezet? Dat er niet strak gespeeld wordt? ledereen die ik sprak (ook de deelne mende bands) waren zeer te spreken over het niveau. De jury krijgt een heeeel zware kluif. Cassiopeia zetten een gewel dige show neer. Strakke (en ge lukkig niet dichtgespeelde) gothische rock met bombastiek zonder overdreven te worden. Frontman Oscar Postema krijgt de ruimte en maakt er goed foto: Rusty Pawn, opname: Peter Toussaint

Noot | 1999 | | pagina 1