GEEN OUDE ZEIKSHIT SURF nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 11nummer 2, mei noot pagina I door Popke Faubert Zoals bekend begon het jaar 2000 met de uitreiking van de Zeeuwse Popprijzen. Een en thousiaste presentator kondigde Dr. Reverb aan als genomineerde voor 'De Beste Band van 1999' en zwaaide joviaal met zijn arm naar een chique bekleed tafeltje, waar onder luid tromgeroffel de spotlichten op Dr. Reverb wer den geschenen. De tv-camera zoomde in op het tafeltje en zo konden de thuisblijvers nog een aantal seconden genieten van de glans op het tafelkleed waarin Dr. Reverb schitterde van afwezig heid. Een interviewer stond met microfoon in de aanslag klaar om de band aan het publiek voor te stellen, maar er werd al snel over geschakeld naar de andere wel aanwezige genomineerden. Geen NOOT, hierbij alsnog de schijnwerpers op Dr.Reverb met afwezigheid van de drummer. 'We hebben het niet zo op prijs uitreikingen', verklaart bassist Sander Mast: 'En wedstrijden zijn toch maar subjectief.' Een prijs kan positieve erkenning zijn voor een band maar gitarist Willem Verbuyst bereikt erkenning liever door veel op te treden. Sander is het daar helemaal mee eens: 'Prijzen ach... Als je naar de win naars van de Grote Prijs van Ne derland kijkt, zijn het meestal bands waar je nooit meer iets van hoort. Daarom zijn we conse quent geweest en niet naar de DR. REVERB prijsuitreiking gegaan.' De band leden waren een beetje versteld dat ze, zonder zichzelf daarvoor aangemeld te hebben, genomineerd waren. 'We had den geen flauw idee wat we daar nou te zoeken hadden', lacht Sander. Dr. Reverb uit Terneuzen is ont staan in de lente van 1998. San der en Willem kenden elkaar al van een ander bandje en op zoek naar een drummer, die volgens Willem in Zeeland nogal zeldzaam zijn, haalden ze Timon Grob over om zijn basgitaar om te ruilen voor een drumstel. Dat beviel Timon wel en zodoende was het trio compleet. Onder de naam Chick Hunters begon nen de jongens een beetje te raggen en te freaken. Er werd eerst stevig rock 'n' roll gespeeld dat geleidelijk veranderde in surfmuziek. Na de zomer wa ren de Chicks op en werd de naam definitief veranderd in Dr. Reverb. In december '98 werd de CD-r 'Metalizes Dr. Varlot' opgenomen waarop vijf even vrolijke instrumentale surfnum- mertjes staan. Een daarvan is 'TTS' dat voor het zusje van Willem is geschreven: 'Er was iets gebeurd en daar had ik ge voelens over die ik in dit num mer kwijt wilde. Op zich is het een vrolijk nummertje, net een verhaaltje.' Waar dat verhaaltje over gaat blijft geheim. De band is overigens met de CD-r niet zo blij. Het is in een te korte tijd met te weinig middelen opgeno-

Noot | 2000 | | pagina 1