/^sTëEto^ nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 11nummer 3, juli 2000 noot 5<^bew. ex/^X^ itoÉZpo EL8V3^^ Zeeland pagina I door Bert Hoogerheijde En weer heeft Zeeland er een parel bij! Want voor wie het nog niet wist: U.C. (Under Construction) uit Hulst mag zich sinds kort de winnaar van de Zeeuwse Kunstbende noemen in de categorie 'muziek'. Met een gemiddelde leeftijd van 15/16 jaar vertegenwoordigen zij nu onze provincie in de landelijke fi nale die gehouden wordt in Vredenburg te Utrecht op zon dag 25 juni 2000. Ik praat met ze na hun optreden op Hét Popfestival van Zeeland afgelopen 2e Pinksterdag. Aan geschoven is tevens Peter van Kouteren, hun muziekdocent. Aangezien U.C. als schoolband is begonnen, is hij zo'n beetje de mentor van de jonge band. Hoe wel piepjong en onervaren sloeg U.C. bepaald geen slecht figuur op het grote podium. het publiek: 'Als ik kijk naar Anouk of de zanger van Kane, dan denk je toch; stel je voor dat ik daar stond. Dat doe je onbewust. Je neemt er dingen van over. Vervolgens hoort het publiek onze (eigen) nummers en wil die in een hokje stoppen. Het ene nummer lijkt op die en het andere nummer weer op een ander. En dan gaat er rond: De stem van Elise lijkt wel een beetje op die van Anouk. Het is niet erg om daarmee vergeleken te worden, maar ja....' Boven genoemde namen laten een voorkeur zien voor wat steviger popmuziek. Hoe zit het naast de covers met de eigen nummers en waar wil de band naar toe? Peter kwijt zich van zijn taak als mentor: 'De nummers die mo menteel gespeeld worden zijn niet altijd geschikt voor de stem van Elise. Er moet beter naar een goede balans worden ge zocht. Elise heeft van nature een Invloeden Alom hoor je bewonderende opmerkingen over de stem van Elise. En zij is nog maar 15 jaar. Je ontkomt er dan vervolgens niet aan, ook gezien de keuze van de covers die ten gehore worden gebracht, vergelijkingen te gaan maken. De band beaamt dat de invloeden van Skunk Anansie en K's Choice zijn terug te vinden in de muziek. Is het vervelend om met de 'hokjesgeest' te worden geconfronteerd? Elise reageert op de invloeden van andere bands en de reacties van mooie donkere, diepe stem. En dan met die stevige, harde gitaar nummers Er moet meer aandacht besteed worden aan de zang- lijnen, het kan allemaal nog melodieuzer.' Componeren Hoe schrijft U.C. haar liedjes? Elise: 'Wij zijn met vijf mensen en de muziekgenres die wij leuk vinden lopen toch wel een beetje uit elkaar. Maar als je in een band zit moet je geven en nemen. Dus als

Noot | 2000 | | pagina 1