1)1! ZEI *y W S E 1SELOFT1 O 1 z Zeeland BEW.EX. nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 12, nummer 1, juni 2001 Ddoor Bert Hoogerheijde e eerste zwoele zaterdagavond van het jaar 2001. Het Arsenaaltheater van Vlissingen. Binnen én buiten een perfecte ambiance. Gemotiveerdesympathieke muzikanten en een nieuwsgierig publiek. De temperatuur loopt op. Geen betere start voor de finale van de Zeeuwse Belofte van 2001. DE LOTING Maar voordat er één noot gespeeld kan worden moet er uiteraard worden geloot in welke volgorde de bands zich deze avond gaan presenteren. Het lot bepaalt de volgende volgorde van spelen: Celldust Trippin Pillars Bruno noemen geen namen) zal later doodleuk met zijn vriendin 'een eindje gaan wandelen', dit tot wanhoop van zijn collega's die dan toch onverhoopt gaan zwe ten en zich afvragen of hij nog op tijd terug zal zijn... DE MUZIEK Het ziet er vervaarlijk uit in de kleedruimte van Celldust. Wat voor muziek kunnen we ver wachten? 'Cross-over, een energieke show, een spetterend optreden', zo klinkt het vastbe raden. Ze spelen enkel eigen composities. Ik heb gelezen dat er een vergelijking wordt gemaakt met Korn en Limp Bizkit. Klopt dit? 'Nee, dat vin den we zelf niet. We worden wel altijd vergeleken met Deftones'. En men lijkt daar in te berusten. Bruno wordt geassocieerd met donkerbruine gevoelsrock? 'Klopt', zo hoor ik, 'we maken liedjes. We proberen in zowel zang als muziek veel gevoel te leggen. We denken dat emotie toch de basis is van de muziek'. Hier is duidelijk over nagedacht. En, Pillars, hoe moet ik jullie aankondigen? 'Kick-ass rock'n'roll!' We praten verder over hun recentelijk uitgekomen CD. 'De elektrische nummers op deze CD waren nog pril, we speelden ze nog maar twee maanden. De verleidingen van de studio zijn dan van, hier nog een din getje overheen en daar nog een dingetje overheen. foto: Theo de Kreijger DE ZENUWEN Ik slenter de catacomben van het theater in, op zoek naar de bands die zich voorbereiden in de kleedkamers. Ik verwacht een gespannen sfeertje maar dat schijnt enorm mee te vallen. Bij Celldust verdwijnen de zenuwen zodra de eerste noot is gespeeld, zo verneem ik. De bandleden beschouwen de avond als leuke publiciteit. Hoewel het met verschillende soorten muziek lastig is te zeggen wie nu 'de winnaar is'. Ook Pillars maakt zich geen zorgen. Men is licht gespannen maar niet meer dan anders. 'Spelen moet je toch', zo klinkt het. Trippin dan: gieren de zenuwen daar door de kelen? 'Ja, we hebben het wel een beetje warm'. Maar Trippin is toch wel wat gewend als beste band van 1999? 'Nou ja, die prijs hebben we gekrégen', klinkt het nuchter. Sja, wij nuchtere Zeeuwen. Eens kijken hoe Bruno zich voelt. Ook dat valt mee. Eén bandlid (we

Noot | 2001 | | pagina 1