cember Special z Zeeland BEW. EX. D nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 12, nummer 2, augustus 2001 16.00 - 23.30 u. Abdijplein, Middelburg Toegang 10,00 (Euro 4,54) PROGRAMMA 8 SEPTEMBER ABDIJPOP 16.00 17.40 18.40 20.45 21.25 22.15 Ibis, SCWAR, TapHarHeeJL Het Electrisch Combo Draften Bluesband, Dreams die First?, Zapata, Dragonfly Videopresentatie clip en optreden UC Videopresentatie clip en optreden Till Dawn SOULVATION nb: aanvangstijden onder voorbehoud Op 8 september zal in de Abdij in Middelburg voor de tweede keer in de historie een Popfestival plaatsvinden. Een festival georgani seerd door Scoop en de Stichting Popmuziek Zeeland met grote dank aan de Zeeland Nazomer Festivals, want we mogen voor die zaterdag hun grote podium op het prachtige Abdijplein gebruiken voor de Zeeuwse Popmuziek. Traden er vorig jaar nog top-groepen op als Bief, Nuff Said, Racoon, Nimbus en ga zo maar door, dit jaar is er voor een gedurf dere programmering gekozen. Ook de jonge garde, die onder andere tijdens de Kunstbende heeft laten zien dat zijn hun man netje staat, krijgt een kans eens ervaring op te doen op dit festival. Verder is popconsulent Cor de Jonge er in geslaagd vier bijna klas sieke Zeeuwse bands er toe te bewegen nog eenmaal het podium op te gaan om 'ouderwets' te laten horen hoe je muziek moet maken. Hou je vast: De Zeeuws-Vlaamse Draften Bluesband zal nog een keertje optreden met in hun repertoire de hit'm or loose- winnende song 'It's not my cross to bear'. Verder gaat Dreams Die First? een concert goedmaken dat Zeeland al sinds 1987 te goed van ze heeft. Toen ontving die band, net als Blof later, de Zeeuwse Cultuurprijs. Zij hebben nooit op het Abdijplein opgetreden en dat gaan ze op zaterdag 8 sep tember goed maken. Dan Zapata, een moluks-nederlands gezel schap dat in 'hun tijd' tot ver bui ten de Zeeuwse grenzen furore maakte en dan, tot slot van de Zeeuwse 'gouwe ouwe-set' op Abdijpop, een optreden van Dragonfly. Rudy de Queljoe en John Caljouw brengen, met de hulp van een paar jonge muzikan ten nog een keertje hun Sixties sound tot leven met als hoogtepunt hun hit 'Celestial Dreams'.. Videoclips. Werkplaats amateurkunsten Zeeland 'Het Getij' stelt zich ten doel een brug te slaan tussen amateurkunst en professionele kunsten. 'Het Getij' gaf de bekende, Middelburgse cineasten/fotografen Paul en Menno de Nooijer opdracht videoclips te maken voor de veel belovende popgroepen UC en Till Dawn. Tijdens Abdijpop, vlak na het vallen van de duisternis zullen de clips voor het eerst te zien zijn. Uiteraard ondersteund door een optreden van beide bands. Soulvation Om te laten zien dat we in Zeeland helemaal niet in een uithoek van de wereld zitten en dat Zeeuwse muzikanten het heel ver kun nen schoppen, besluit SOULVATION deze aflevering van Abdijpop. Soulvation is een nederlands top- muziekgezelschap, met een hoofdrol voor de Zeeuwse toetse nist Jeroen Rietbergen. Hun eer ste single 'I just can't stop' beland de deze zomer in de Mega Top Honderd en deze maand ver schijnt het album 'Some Love' in de winkel. Zeer dansbaar, mooie show en goede muzikanten: Dat gaat een groot feest worden! BvL

Noot | 2001 | | pagina 1