KOOI i studio de Pixel i -I I A 1.4 I 1 jX) £.A2 fn~ en verkoopbermddetug *taxatie$ 'Mms -i Verkoop vaê 0arer% imse cnéermlm HMMm&ïhm - 43$! BW Vimmen &m mmm Voor uw complete huisstijl NOOT 8 E 1f11 NOOT advertentie Betekenis De naam Rebba the Loon is afgeleid uit een nummer van Tom Waits. Kees: 'Ik ben een echte Tom Waits freak. Hij is echt een inspirator voor mij. In het nummer 'Murder in the red barn' komt Reba the Loon voor, een ongelooflijk gestoord figuur en dat vond ik zelf wei een leuke naam voor de band. We hebben er Rebba the Loon van gemaakt, omdat het beter klinkt. Het gekke en gestoorde past wel bij ons.' Veel nummers zijn met zelfspot geschreven, ook heel normale dingen worden op een cynische manier omschreven. 'Met onze bandnaam kunnen we alle kanten op. De gekke dingen in het leven worden normaal bekeken en de normale dingen worden gek en kritisch bekeken. Het nummer Reba Moon op onze nieuwe CD gaat over een manische freak die na nachten lang freaken en feesten, weer terugkomt op aarde.' Beiden vinden het moeilijk om hun eigen muziek te omschrijven, omdat de band zich niet vastlegt aan een bepaalde stijl. William; 'We luisteren allemaal naar diverse soorten muziek en onbewust pik je dingen op en verwerk je dat in je eigen muziek, als een spons die je uitwringt', zoals Kees hem aanvult.' William: 'We zijn ook van mening dat je als band, naast een bepaalde eigen sound, alle kanten op moet kunnen met je muziek.' Kees: 'David Bowie is zo'n voorbeeld, hij is een echte kameleon met behoud van zijn eigen geluid.' Funk, rock, hiphop, het ts maar net waar de bandleden op dat moment veel naar luisteren, maar samengevat speelt Rebba the Loon dynamische rock met funky invloeden. Popprijs Het publiek heeft gekozen voor Rebba the Loon als beste live-act van Zeeland en met die eer zijn ze vanzelfsprekend trots, zeker ook omdat ze zichzelf een echte live-band vinden. Ze zijn heel eerlijk en geven toe dat ze voornamelijk hebben meegedaan voor de publiciteit. Ze waren positief over het eigen optreden die avond. William: 'Het podiumgeluid was goed en alles wat we ons voor hadden genomen ging prima, alleen Jeroen had bij het eerste nummer geen geluid op z'n monitor. Het bleek een kapotte kabel die zijn, die gelukkig snel kon worden vervangen. Mark Nijssen, tevens de producer van onze CD 'Reba Moon', deed het geluid en dat liep gesmeerd.' Ze zijn erg blij om als beste Zeeuwse live-act door het leven te gaan. Kees: 'Met die titel kun je wat, je komt makkelijker 'binnen' als je die popprijs wint. We merken het aan de geboekte optredens. Het gaat beter dan we hadden gedacht. Ook buiten de provincie hebben we ai diverse optredens staan. Beste live-act zijn, wekt nieuwsgierigheid op bij mensen en dat moet je hebben.' William: 'we hebben deze prijs te danken aan Stichting Popmuziek Zeeland (SPZ) en vinden het initiatief van de Zeeuwse popprijzen dan ook erg goed, maar de volgende keer moet de stichting wel wat duidelijker zijn in de totstandkoming van de bands die voor de prijs in aanmerking komen, want daar is onduidelijkheid over ontstaan.' Eigen muziek Wordt het maken van muziek eigenlijk wel gestimuleerd in Zeeland, zo vraag ik mij af. Kees: 'Absoluut niet, ik heb altijd geloofd in een clubgebouw met oefenruimtes en een poppodium, dus eigenlijk een ontmoetingsplaats voor jonge en oudere muziekbeoefenaars. Waarschijnlijk is Zeeland te groot voor één clubgebouw, maar nu is er in ieder geval geen. SPZ zou meer aandacht moeten besteden aan jonge bands plus het geven van advies (waar vind je oefenruimtes, adressenlijsten van festivals en poppodia enz.). Verder zou er meer aandacht moeten worden besteed aan diverse muziekgenres, zoals dance- en hiphop. Misschien is dat een taak voor de nieuwe bestuursleden? SPZ zou in dat clubgebouw moeten zijn gehuisvest. Naast dit stukje kritiek ben ik er overigens ook van doordrongen dat de stichting hoofdzakelijk uit vrijwilligers bestaat, die hun vrije tijd aan muziekzaken wijden, en dat vind ik natuurlijk G I T A A BOUW Bouw, ombouw en reparatie van snaarinstrumenten fÖ)Ü8 4fé$é® - Telefax *31 0)116414 088 g Sr a. f S ft V 0 r rn en e s I n wwviMudméBpimlMï 4 4414 BB RMtand erg goed. Het valt verder niet mee om met je eigen muziek aan de bak te komen, maar naar ons idee speelt dit probleem in heel Nederland. De oorzaak zit in de commercialiteit van de poppodia. Mensen willen horen wat ze kennen. De popprijs maakt het ons nu wel makkelijker. Wij spelen 70% eigen nummers en 30% covers. Dat 'verkoopt' makkelijker. Aan de andere kant geven gesubsidieerde poppodia vaak de reactie dat je wel tof bent, maar niet alternatief of vernieuwend genoeg. Het ts dus eigenlijk nooit goed en dat is ook geen goede stimulans.' Ambitie De recent verschenen CD 'Reba Möon' is het bewijs dat de bandleden niet stilzitten. De ambitie van Rebba the Loon ligt in het schrijven van nieuwe nummers en het krijgen van een aardig aantal optreden binnen én buiten de provincie. William: 'We zien ons wel gaan voor minimaal twee optredens in de week, of het ook lukt, is een tweede natuurlijk.' Buitenom dat zijn de twee van mening, dat het aantal optredens niet ten koste moet gaan van het schrijven van nummers, want dat is voor de band prioriteit nummer één. De bandleden willen hun creativiteit kwijt kunnen in hun nummers en blijven ontwikkelen. Kees: 'maar het is natuurlijk prachtig als we door middel van optredens die creativiteit met hart en ziel kunnen uitdragen op het podium. Gewoon nuchter blijven en ons ding kunnen doen, dat is het belangrijkste.'Wie binnenkort naar een optreden van Rebba the Loon gaat, kan een energieke en dynamische rockavond verwachten! Informatie Voor boekingen en nadere informatie over de band kan contact worden opgenomen met Patricia de Meulmeester, tel. 0118-625538 of 06-12770972. Bij haar is ook de nieuwe CD 'Reba Moon' te verkrijgen. Verder is op korte termijn de website te verwachten van de band. Het adres volgt natuurlijk in NOOT. De komende maand maart staan de volgende optredens geboekt: 1 maart in de Salon in Bergen op Zoom, 10 maart in Panta Rhei in Vlissingen, 31 maart tijdens de Tattoo Conventie in de Nighttrain in Middelburg en op 13 april in café 't Centrum in Rilland. advertentie Band: Bief CD: Blauwe Ruis Opname: Dishoek Info: www.blef.nl Om maar met de deur in huis te vallen: dit is de meest avon tuurlijke plaat die Bief ooit heeft gemaakt. Vocaal en instrumen taal is er enorm veel te ontdek ken op deze nieuwe CD waar we voor het eerst Norman Bonink op horen spelen (drums) én zingen. De ene geluidscollage wisselt de andere af en dat maakt Blauwe Ruis tot een leuk en eigentijds geluïdsavontuur dat niet snel verveelt. Prijs-nummers zijn er genoeg; 'Weggaan' als binnenkomer grijpt je meteen naar de strot en je weet dat je verder móet luis teren. 'Blauwe ruis' vervolgt zeer stuwend en 'Meer van jou' werkt toe naar een mooie climax. De single 'Dichterbij dan ooit'ken- nen we als eerste single van dit album en heeft een schitteren de productie ondergaan. Het zuigt, sleept en duwt tege lijkertijd. Eén van de mooiste liedjes is 'Mooie dag' met een bloed stollend mooi arrangement en een verpletterende plot. Als je de geschiedenis van Bief kent en wie kent die niet, dan moet je alleen maar zeer veel bewon dering hebben voor dit resultaat. Is het allemaal even goed dan? Nee, niet alle titels zijn even pakkend. 'Nieuwe maan' en 'Vraag me niet' bijvoorbeeld, zijn niet de boeiendste Blefnummers il zijn ze verpakt in prachtige geluiden. Tegen het einde van deCD wordt ook even gas terug-genomen,maar uiteindelijk wordt alles toch nog goed gemaakt door de schitterende uitsmijter 'Vrienden'. Een heel fraai document, deze Blauwe Band: 2-Tones CD: No more nothin' Opname: Session Sound, Rosmalen (Rarity Records - C192657) Info: www.ritojo.com Over het wel en wee van 2- Tones kun je elders in deze NOOT lezen. Als echte rock &roll-goden gaan alle bandle den met een 'supercoole' naam door het leven. No more nothin' sluit bij die stijl aan en is eigenlijk een geweldige CD die duidelijk maakt waarom de 2-Tones zowel buiten Zeeland als buiten Neder land belangstelling oogsten. Ik denk dat de SPZ er trots op mag zijn dat dit gezelschap de hon neurs van Pillars waarnam bij het Popfeest in december. De opnamen zijn prima, de 24 nummers op deze CD zijn lekker gevarieerd en prima te belui steren voor jong en oud. Een vergelijking met bijvoorbeeld The Straycats is makkelijk gemaakt, maar niet terecht. De 2-Tones zijn minder bijtend, ze zijn bijna vrolijker te noemen, maar kon- stant steady. Soms mis ik een beetje het verhalende in de liedjes. Het klinkt af en toe een beetje emotieloos, alsof hef mooie zingen belangrijker is dan het verhaal. Pittige teksten komen er soms te mooi uit, maar dat maken ze live waarschijnlijk helemaal goed. De harmoniën klinken lekker en het spel is goed. Ik kan er niet stil bij blijven Zitten. (BvL) 2-Tones Band: Juke Joints CD: Live in Ireland (Black cat CD1058) Opname: Live opgenomen op diverse lokaties in Ierland Info: 0113-649673 (Peter K) Tot onze schande vergeten we te vaak in het rijtje beste bands uit Zeeland The Juke Joints te noemen. Geheel onterecht want het is misschien wel het oudste pop-kwaliteits-produkt van Zeeuwse bodem! De nummers van Peter Kempe blijven moei teloos overeind tussen kompo- nisten als Morganfield, Broonzy en Ledbetter en dat komt omdat :S iïi de Juke Joints ze spelen. Het moet geweldig voor 'The Joints' geweest zijn om in het moe derland van Rory Gallagher, Ierland, deze toer gemaakt te hebben en het Ierse publiek genoot hoorbaar. 'Going to my hometown' wordt uit volle borst meegebruld, Peter wordt er bijna hoorbaar door geëmotioneerd, en terecht, ik krijg (als Gallagher fan) ook kippevel.. Dat maakt deze CD niet alleen voor The Juke Joints tot een document, maar ook voor de fans. De gevarieerdheid van de CD krijgt van mij ook een dikke voldoen de: Ingehouden solo's, ruimte voor opbouw in nummers en het plotseling verschijnen van een trekzak (hij doet het toch maar effe, onze Sonnyboy) maken deze CD zeer beluisterbaar. Veel blues-fans zullen hier behoorlijk aan moeten wennen, maar het tintje Zydeco dat ineens door de gelederen van de Juke Joints waait maakt het bij vlagen tot een feestband waar Surrender nog voor op zal moeten gaan passen! (BvL) Juke Joints Backlash Band: Backlash CD-R: Ambition to follow Opname: Mark Nijssen studio Info: www.backlash.n3.net Heftig bandje! Het intro luistert weg als het begin van een film waarvan je nog niet weet of je die wel uit wilt zien. Dan begint het nummer 'Violence' en dan weet je precies waar je aan toe bent: Stevige grunt, retestrak gitaar-werk en afwisselend op en neergaand roek-tempo. Zelfs spreken ze over 'Brutal Metal' en daar kan ik me wel in vinden! Dennis Raayman heeft een smakelijke grunt over zich, en hij is verstaanbaar. Bovendien zitten de teksten erbij en dat is handig. In 'Ambition to follow' ergert het gezelschap zich in niet mis te verstane bewoordin gen aan het gedrag van chris tenen om als domme schapen 'Het Boek' te volgen. De CD klinkt naar mijn mening zoals-t- ie klinken moet. Gitaristen Jaap van Buren en Alexander Lehr passen goed bij elkaar Patrick Hoogstrate heeft een lekker rochelend basje en Tim Royers slaat raak. Vijf eigen nummers, geen enkele cover,u>

Noot | 2002 | | pagina 5