zaterdag 18 januari 2003 Colofon 3 n <^7 ^odelb^J^" leder jaar houdt de Stichting Popmuziek Zeeland een 'nieuwjaarsborrel'. Een mooie gelegenheid voor het bestuur om eens met de achterban te praten en voor de popliefhebbers in Zeeland om op gepaste wijze gebruik te maken van 'de Wandelgangen'. Ter gelegenheid van deze 'borrel' worden dan hier en daar wat veren gestoken want de Stichting Popmuziek Zeeland maakt graag van die gelegenheid gebruik om de jaarlijkse Popprijzen uit te reiken. Ook voor 2002 wordt er weer een Popprijzen-feest georganiseerd dat zal plaatsvinden op zaterdag 18 januari 2003 in Het Arsenaal in Vlissingen. Net als in andere jaren worden er dan weer bands en andere mensen uit de Zeeuwse Pop-wereld op een aardige manier in het zonnetje gezet. Wie heeft de beste demo gemaakt, welk popfestival wordt in het zonnetje gezet? En natuurlijk: Welke band mag de ere-beker mee naar huis nemen voor 'De Beste Live-band'? Een speciale commissie is momenteel bezig met de voorbereidingen voor dit grote feest. Zo hebben de Zeeuwse poppodia een vinger in de pap bij het nomineren van die beste bands, gaan muziek-deskundigen een keuze maken uit ruim 30 (demo)-cedee's en moet er natuurlijk gezocht worden naar een passende uitsmijter voor het feest. Kortom: Er moet nog heel wat werk worden verricht, maar zet de datum alvast in je agenda: Zaterdag 18 januari 2003, Arsenaal Vlissingen, de uitreiking van de Popprijzen van de St. Popmuziek Zeeland. foto: Winnaar Rebba the Loon is de beste live-band op het Popprijzenfeest in 2001. NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek Jaargang 13, nummer 5 december 2002 redaktie: Bert van Leerdam (eindred) Kees van der Heijden Mercedes Wal rave Peter Scheefhals Sander Nobbe Sjors Kuyt Sonja de Best fotografie: Bert van Leerdam Focuss Fotostudio Goes Sander Nobbe Sjors Kuyt en anderen Opmaak en vormgeving: www.studiodepixel.nl Druk: Multicopy Bergen op Zoom Advertenties: Sander Nobbe scnobbe@zeelandnet.nl NOOT is een uitgave van: Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 108 4330 AC MIDDELBURG Kijk ook op: www.popmuziekzeeland.nl issn: 1568 - 9522 noot ^jSEB1BLI07^ ^J3EW. EX/ Op een druilerige zondagmiddag teeg ik naar de Reterii in Burgh-Haamstede, de thuisbasis van For the Alliance (kortweg: FTA). Een briefje op het raam van een woonhuis geeft aan dat er niemand thuis is, maar dat de band in de schuur oefent en dat ik maar ep het geluid af moet gaan. Achter een dikke deHr in een goed geïsoleerde ruimte tref ik twee ienge dames aan (een vriendin en een fan) en deer een raampje ontwaar ik in het donker vier bewegende figuren. Als mijn ogen gewend zijn aan het licht, of eerder het gebrek eraan, herken ik Willem. Ik had hem al eens eerder ontmoet en met hem heb ik de eek de afspraak gemaakt. HU zwaait even deer het glas en dan begint band weer te spelen. De dames raden me met klem af em de oefenruimte binnen te gaan. Dat lijkt me een goed idee. Ik heb het grootste gedeelte van hun optreden tijdens de Finale van de Zeeuwse Belofte gemist, dus ik kon de schade even inhalen. noot POPMUZIEK vervolg van voorpagina For The De ruimte blijkt zeer goed geïsoleerd en het geluid in de afluisterruimte is aangenaam en helder. Ze spelen een strakke set van zo'n drie nummers voor ze een korte pauze nemen. Als ik de oefenruimte inloop wordt het me duidelijk waarom ik tijdens het oefenen beter achter het glas kon blijven: De torenhoge gitaar- en basversterkers en een pittige zanginstallatie staan zo hard dat je zelfs een gehoorbeschadiging kan oplopen van de achtergrondruis. De jongens hebben dan ook allen oordoppen in. Dan wordt het eens tijd om nader kennis te maken. FTA bestaat uit Laurens Troost (Lau) op drums, Tom Boogerd op bas, Lennart Verkaart zang en Willem Bakker op gitaar. Laurens en Tom zijn 21, de andere twee zijn nog 20. Ze kennen elkaar al heel lang, maar 4 jaar geleden besloten ze, min of meer uit verveling, een band te vormen. 'Op een zondag, na de kerk', grapt Lennart. Lau: 'We hadden eigenlijk nog nooit een instrument in onze handen gehad, maar we hadden al wel een oefenruimte en apparatuur tot beschikking'. Wil legt uit dat zijn vader een jaar of vijf geleden de benodigde instrumenten bij elkaar had verzameld. 'Daar konden we mee van start gaan op de zolder van het huis van de Bakkers. Zonder de steun van vader en moeder Bakker was FTA nooit wat het nu is'. 'Toen we net begonnen noemden we onze band Buckle Trunk en we speelden zowel eigen materiaal als covers', vertelt Tom. 'Op een gegeven moment begonnen we steeds meer eigen nummers te spelen. Zo'n jaar geleden speelden we eigenlijk alleen nog maar eigen werk en besloten we onze naam te veranderen'. Lau: 'We hebben onze naam uit 'Warcraft', een computer spelletje. Als je met pijl en boog op iemand schiet zegt de schutter 'For the Alliance!'. Ondanks dat drie van de bandleden elders studeren proberen ze zoveel mogelijk en dat is drie keer per week, te oefenen. Vrijdag en zaterdag voor het stappen in Renesse, en zondag. Lennart: 'Soms schiet het er op zaterdag bij in, maar vrijdag en zondag zijn onze 'heilige' oefendagen. Lau: 'Het is goed om ook andere dingen met de band te doen dan alleen oefenen. We zijn boven alles de beste vrienden van elkaar.

Noot | 2002 | | pagina 2