r UPPERCUT rArHARHEE JU 9 m noot 8 tand: Uppercut ïd: A luta continua >tudio: De studio te Asse nfo: vww.uppercuthardcore.com )e cd 'A luta continua' van Jppercut is al in maart uitge dacht, maar is pas onlangs en burele van de Noot ver- ;chenen. Eigenlijk kan ik vrij ;ort zijn met deze recensie. Jppercut slaat je in je gezicht net deze cd en wel zo hard iat je gelijk knock-out bent. Vis je daarna hoofdschuddend )ijgekomen bent dan realiseer e je dat dit eigenlijk een hele joede old-skool hardcore cd s. Vooral de productie is beter tan hun vorige twee cd's. 3ke, er zijn wat beperkingen ïn herhalingen in dit genre, :o ook bij Uppercut, maar de ans van deze muziek willen )ok geen moeilijk gedoe, want Jat haalt de vaart uit de mu ziek en dat willen ze vaak niet. Eigenlijk valt bij mij het laatste iedje 'Counterpart' nog het neeste op. Het is een meer neezingbaar punkrock getint iedje. Uit betrouwbare bron leb ik vernomen dat dit live )ok wel aanslaat. Misschien :ou Uppercut voor de afwis seling op de volgende cd nóg jen paar van deze liedjes cunnen zetten. Mijn toestem ming hebben ze! (KvdH) Uppercut Artiest: The Old Firm CD: Live, Summer 2002 Opname: Live op 1 juni 2002 tijdens de finale van de Zeeuwse Belofte in Het Arse naal in Vlissingen door Arthus Studio Kitjil IMEC Info: www.theoldfirm.nl Wat een feest was het op 1 juni 2002. De Zeeuwse Belofte was gewonnen door Backlash en de afterparty werd verzorgd door de Zeeuws-Ierse feest band The Old Firm. Omdat The Old Firm een grandioze live-reputatie heeft in binnen- en buitenland (de afgelopen maanden in Scandinavië, Por tugal en Zwitserland) is er veel vraag naar een live produkt. Iets om thuis af te draaien en even terug te kunnen naar het feestje. Nou, dat is ze gelukt! Vanaf track 1 (Raggle Taggle) tot track 12 (Barrel of a gun) zit je te wiebelen op je stoel. Het hele oevre van Ierland kom je tegen Whiskey in the jar, Fishermans blues (Water boys), maar ook Countryboy, in feite allemaal feestmuziek gespeeld door een goeie ac cordeonist, Hans, een loepzui vere drum: Peter, en een door gewinterde gitarist/vocalist: Ray. Op de CD staat: There's been no fcking about with the sound, no cutting or other shit': Dit is wat de mensen in het Arsenaal kregen en toekomstige bezoekers zullen krijgen. Een sfeertje waar je niet bij stil blijft staan. Dat de CD hier en daar een beetje te digitaal klinkt doet er dan verder niet toe. We hebben hier met een met een enorm energiek en bevlogen gezel schap te maken. Who's per fect? Godzijdank niemand! (BvL) The Old Firm Band: Koel Bewaren Cd: Mag Dat? Opname: Mark Nijssen, Oude- lande Info: http:// www.koelbewaren.com Een echte CD, volgens mij hun tweede, uitgebracht in eigen beheer. Ziet er erg goed uit: mooi boekje d'rin met de songteksten, mooi vormgege ven allemaal. Zelfs het cd'tje is mooi en bijpassend bedrukt. De inhoud komt ook helemaal overeen met het uiterlijk: pre tentieloze nederlandstalige poprock met teksten die ook wel eens niet alleen over de liefde gaan. Keurig geprodu ceerd, nergens storend... En helaas ook nergens ver rassend. Het lijkt of allerlei nederlandszingende bands een bijdrage hebben geleverd. De ene keer lijkt 't op Blof, en dan weer op Van Dik Hout. Koel Bewaren Ook erg jammer is dat ver reweg de meeste songs op dit plaatje ballads zijn. Een evenwichtiger verdeling van shuffles en ballads zou dit tot een veel beter product hebben gemaakt, want het zijn juist die paar shuffles die erop staan die het meest eigen klinken en voorkomen dat het slaapverwekkend wordt om te luisteren. (SN) Finito! f 0 Artiest: Finito! CD-R: Finito! Opname: Jan Piet de Klerk Info: 0118-637048/ www.finoto.nl De basis van De Niro 'heeft weer een poep gelaten!' Als voorschotje op de komende optredens van deze band (be staande uit Jan Piet de Klerk, Paul Notebaard, Bert Hooger- heijde en Kees-Jan Lastdra ger) heeft Jan Piet zelf, alleen, een paar lekkermakertjes op een demo gezet. Met zijn kern- merkende zanggeluid is het een schijf geworden waar muziek-liefhebers met plezier naar zullen luisteren. Lekkere laid-back muziek die goed in elkaar zit. Er staan -voor zover ik kan nagaan- twee nieuwe versies op van De Niro-klas- siekers: 'Stolen Angel' (mijn favoriet op deze CD) en 'Vote for the Party'. Jan Piet de Klerk bewijst met deze demo dat hij sinds zijn plaats in de finale van de Grote Prijs van Nederland (voor de Singer- Songwriters) alleen maar beter is geworden. Het hele gezin De Klerk heeft trouwens een steentje bij gedragen: Zoon Jasper en dochter Lonneke hebben voor koortjes gezorgd (yeah yeah) en wat mij betreft moet het gezelschap gauw maar eens op gaan treden. Dan kunnen we allemaal horen of ze op het podium net zo leuk zijn (BvL). Artiest: Ron Geniet CD-R: Gouden Oorring Opname: Braadworst Records (dus:Zelf, thuis in Zonne- maire) Info: rongeniet@zeelandnet.nl 'Tijd om op te staan, nu ben ik fris en monter..' zo begint de CD met 'De gil van de keukenmeid' (de Schouwse versie van The sound of the screaming day). Ik kan er vreselijk om lachen. Het is heel herkenbaar: Een bekend liedje plat vertalen en dan zingen. Bij Ron wordt 'Buddy Joe' dan 'Rare Piet' en 'Back Home' wordt 'Naar huis' (iets voor de handliggender maar alia). Afgezien van het lekkere leipe moet ik Ron meegeven dat hij verstand heeft van mu ziek en dan bedoel ik niet de nootjes, maar ook de sfeer want hij laat de Golden Earring wel in zijn waarde en laat de eer voor de compositie aan de makers, het enige moment dat hij rommelt met de compositie is als hij fahrn fahrn fahrn auf der Autobahn' naadloos laat klinken in 'Radar Stuk' (juist Radar Love). In een bege leidende brief schrijft hij: 'Ik was een keertje uitgenodigd voor een feestje van een Gol den Earring-fan (ja, die be staan echt). Aan mij werd gevraagd een persiflage te doen en daar is deze CD uit voortgekomen'. Je kunt hem ook boeken, dan komt-ie met een begeleidings-cd en een gitaar en een hoop energie- Ik vind het leuk, alleen jammer dat zich hij aan 't eind bij track 7 door de mand laat vallen door zijn best te doen op (onvertaald) 'Another 45 miles'. Dan weet ik dat ik op deze CD liever naar Ron als de Gouden Oorring luister dan naar Ron als Golden Earring (BvL). Ron Geniet TapHarHeejL Artiest: TapHarHeejL CD: TapHarHeejL Opname: onbekend Info: www.tapharheejl.tk Tapharheelj is een Zuid-Beve- landse feestband bestaande uit een aantal mensen die namen dragen variërend van Skalibab Tijnemans 2000 tot Merlijn. Als je van ska- muziek houdt dan moet je dit clubje boeken. Ze hebben allemachtig goed naar Mad ness geluisterd, maar zijn niet aan het kopiëren geslagen, ze zijn verder gegaan: met een lekker trompetje er door heen en wordt hun muziek strakke op reggae (en zo hoort het) leest geschoeide uptempo dansmuziek. Als je met geslo ten ogen naar het nummer 'Happy Nation' of 'The right vibe' luistert en je stelt je dan Tapharheelj op het podium voor dan weet je dat het pu bliek voor het podium een dei nende massa moet zijn. Echt leuk dat we een dergelijke band in Zeeland hebben. Ik heb begrepen dat de band zo zachtjes aan uit 15 mensen bestaat en daar zit vanalles tussen tot en met een goede scratcher. Hoewel ik in de nummers hoor dat ze graag lonken naar het, laten we het de 'vage' kant van het musiceren noemen, hoop ik dat ze zich meer blijven richten op de leuke dansbare ritmetjes en daarmee een band als Beef naar de kroon gaan spannen. Ik raad de festival-organisaties in Zeeland aan Tapharheelj het komende seizoen serieus te overwegen. Tussen al die Zeeuwse 'hevvie'-bandjes is dit een verademing. (BvL) Evalation E L ATI O N MffiMJES Artiest: Evalation CD-R: Demo Opname: Eigen beheer Info: 0655-824995/ Eva@evalation.tmfweb.nl 'Mariah Carrey meets Gar bage', zo omschrijft Evalation zichzelf in de bijlage bij deze demo. Frontvrouw van deze band is Eva Howard (van het Zeeuwse Belofte winnend 'Eva en Igor'). De demo die wij gekregen hebben is een voorproefje voor een CD die later dit jaar moet verschijnen en er staan drie nummers op. Een absoluut lekkermakertje. De CD, zo vermeldt de bijslui ter, is opgenomen op verschil lende lokaties en via het inter net bij elkaar gebracht en zo tot een definitief produkt gemaakt. Daar had ik graag bijgestaan want het is een huzarenstukje geworden. In derdaad is de stem van Eva hier en daar flink door een machine gegaan, maar ze blijft herkenbaar en in haar waarde als een ijzersterke vocaliste. Evalation bestaat naast Eva uit: Ronald Abresch (gitaar), Andre Szachnowski (bas/toet sen) en Erwin Meerman (toet sen). Als we het goed begrij pen heeft dit gezelschap dus nog nooit opgetreden, maar is het een studio-produkt. ik daarop maar een opmerking: 'Als de bliksen de oefenruimte in en zorgen dat je dit live kunt laten horen!'. Omdat deze demo een voorproefje is voor een later album zeg ik nu, namens NOOT: Wordt ver volgd?? (BvL) j noot

Noot | 2002 | | pagina 5