oproep boycott onterecht I u invorigeNOOT Ze zijn nog urij onbekend in Zeeland, maar daarbuiten hebben ze met hun eerste demo al flinlte landelijke publiciteit behaald. Het wordt hoog tijd dat de Goese band Flavour wordt voorgesteld aan de lezeis van HOOT. Ik spreek met Het niet willen meewerken van het Goese podium t Beest aan de flnale van de Sinier/Sougwffleis wekte bij het bestuur van de St Popmuziek Zeeland nogal wat ergernis epen dat leidde tot een pinnig stnkie in NGBT-3. Achteraf Is de oproep tot beycot van het podium onteracht en gebaseerd ep slechte communicatie. Jammer! noot 10 1 noot 11 M t loor Bert van Leerdam mt )at en meer zaken kwamen op zondag 22 september aan het licht oen op initiatief van 't Beest de 'Autoloze oefenruimtedag' gehouden. Een feest voor (Zeeuwse) popliefhebbers, want maar liefst 17 lands, Zeeuwse en niet-Zeeuwse, traden die dag op. Ook was er Het Zeeuwsch Muzieklagerhuis'. Een discussie-onderdeel over de 'opmuziek in Zeeland. )nder leiding van Martijn Oosterling werd er gediscussieerd over de lopmuziek in Zeeland. In het forum zaten: Tim Royers (Backlash), tobbert v Hoften (Beest), Ton vd Repe (Brogum), Natasja Koole Piek), Anthony vdf Berg (DFSA-records), Jan Chris de Koeijer (Cold 'op Culture). Niet aanwezig, maar wel uitgenodigd waren Kaat vd Veide (popjournalist) en popconsulent Cor de Jonge (beide met leldige redenen) 'opklimaat in Zeeland let panel kwam vrij unaniem tot de konklusie dat er slecht gecom- luniceerd wordt tussen bands, poppodia en pop-instanties in Zeeland. Js je op de verschillende websites (gastenboeken) kijkt dan wordt er 3veel gescholden op elkaar. )m een voorbeeld te noemen: De reakties op het artikel in NOOT over mthony vd Berg op de website van de SPZ en ook het hierboven al emelde stukje in NOOT-3 van mij, over 't Beest naar aanleiding van )e Zeeuwse Belofte, getuigde niet van optimale communicatie... mthony heeft gelukkig kunnen lachen om de reakties op zijn stukje in e voorlaatste NOOT. Hij heeft zijn nek uitgestoken en heeft geprobeerd uidelijk te maken wat er aan mankeert: Als je (commercieel) succes zilt hebben dan moet er aan een paar zaken worden voldaan en zijn onclusie is dat de popmuziek in Zeeland vaak (helaas) onder de iaat is. Dat een aantal zielepieten dat niet kan of wil begrijpen zegt ïeer over hen dan over Anthony. lat er altijd vuilbekken zijn die een gastenboek (als dat van de pz) misbruiken voor puberale uitlatingen maakt dat gastenboek r niet overbodig op. lit veel reakties, bijvoorbeeld die op het stukje van Anthony, blijkt ok dat Zeeuwse muzikanten kwetsbaar zijn en eigenlijk best wat ulp kunnen gebruiken om zich sterker te voelen. Ze doen namelijk llemaal mateloos hun best en stellen zich daarmee kwetsbaar p. Als iemand dan kritiek heeft voelen ze zich op hun pik getrapt, lat blijkt. Sommigen trekken zich die kritiek aan en anderen gaan chelden. ;t Popmuziek Zeeland (SPZ) let publiek in 't Beest had geen hoge pet op van de SPZ. De algemene ïdruk is dat deze club niet veel kan doen. tet veel mensen zich niet realiseren is dat de St Popmuziek Zeeland ok maar een clubje vrijwilligers is dat bij tijd en wijle z'n handen al vol eeft (nee: HAD, de SPZ is nu een wat grotere club) aan het rganiseren van De Zeeuwse Belofte en de Popprijzen het maken van loot en een steentje bijdragen aan Abdijpop. De publieke tribune en ok de andere panelleden hadden toch nog een paar suggesties: - Cursussen (hoewel, toen ik vroeg of ze dan zouden komen was een hoongelach het antwoord, maar ik denk dat het toch wel gewaardeerd zou worden), - Vraagbaak-funktie (beginnende bandjes hebben moeite om op 'het spoor' te komen. Hoe benader je een podium?, hoe maak je een CD? Wat moet je vragen voor een optreden? en dat soort primaire dingen) - Initiatieven voor overleg-strukturen. Dus bijvoorbeeld podia bij elkaar zetten, een vervolg op dit pop-overleg. (De SPZ heeft sinds dit jaar overigens al een popfestival-overleg), maar er is meer te bedenken.. In z'n algemeenheid wordt de SPZ gezien als een Walcherse aangelegenheid. De aandacht van de SPZ voor zowel Z-Beveland als Schouwen-Duiveland wordt onder de maat geacht. (Kwootje: 'Ik weet precies wanneer de mannen van De Niro een poep laten, maar als er bijvoorbeeld een uitverkocht underground-festival in Brogum op Schouwen Duiveland of Zuid-Beveland is, dan wordt dat geheel genegeerd). Dat we Anja van Ast (Yerseke) en Kees v Dorst (Terneuzen) in onze gelederen hebben ontgaat ze. Maar een beetje meer niet-Walchenaars zijn van harte welkom! Reageer als je zin hebt om in het bestuur van de SPZ te komen, zou ik zo zeggen! Het Oefenruimte probleem Het publiek in 't Beest participeerde flink in de discussie en wilde ook praten over het Oefenruimteprobleem. Uiteindelijk blijkt dat mee te vallen. Enkele deelnemers vonden dat als bands in een gespreid bedje vallen dat per definitie helemaal niet in het belang is van de popmuziek (Jan Chris: Wij hebben ons eerste Gorefest-demootje met veel pijn en moeite in de woonkamer van een van onze ouders opgenomen'). Je mag als beginnende popmuzikant dus best wat zwarte sneeuw zien en doorzettingsvermogen tonen. Dat loutert! Verder, en dat is een samenloop van omstandigheden, kan 't Beest op dit moment niet voldoen aan de vraag van bands om oefenruimte. Er is momenteel geen theater in Goes en dat levert een grote extra druk op. Tot slot. Met het organiseren van deze dag (17 bands!, uit heel Zeeland en 3 niet uit Zeeland) maakt Beest-programmeur Robbert van Hoften een paar flinke statements: 1't Beest biedt -nu het aan hem ligt- wel degelijk podium aan Zeeuwse Bands 2. Er zijn heel veel Zeeuwse bands en die verdienen aandacht en ruimte om (vooral ook in Goes) te kunnen repeteren. Alle kritiek ten beste staat Robbert, ondanks het feit dat 't Beest zwaar bezet is ivm de theater-opvangfunktie, behoorlijk in 'de plus' bij de Zeeuwse popmuziek en is het podium wat mij betreft een aanrader geworden. Stuur in ieder geval je demo op of ga naar de concerten kijk op www.tbeest.nl. Flavour is Erik Voerman (vocals), Jacco Havenaar (gitaar), Onno Sinke (bas en vocals) en Ingmar Berman (drums, sinds april 2002). Eind januari 2002 verloren de bandleden hun goede vriend én drummer Arne van Bussel. 23 November j.l. heeft de band een Tribute to Arne georganiseerd, waarin veel vrienden van Arne en muzikanten die met hem hebben gespeeld een persoonlijke (muzikale) boodschap hebben voorgedragen. De band zet alle zeilen bij om van Flavour een succes te maken. 3fm Flavour is nu twee jaar bezig en heeft al een behoorlijke cv opgebouwd voor een beginnende band. Hun eerste demo (juli 2001) heeft goed gescoord. Ze zijn veel te horen geweest op radio 3FM in onder andere het programma Dit is Claudia Live. Studio Brussel was ook geïnteresseerd ert zo belandden ze in de demopoll week-top3 van het programma Radar. Verder is hun nummer 'July' vastgelegd op de Demontage-cd volume 7 van muziekblad Fret. Onno: 'In december gaan we aan een nieuwe demo werken. We hebben weer nieuwe nummers en die willen we graag vastleggen.' Erik: 'Het is nu 14 maanden geleden dat onze eerste demo is verschenen, dus het is hoog tijd voor iets nieuws. Onno: 'We hebben nu 10 a 12 eigen nummers.' Erik: 'We kunnen hiermee een uur live-vermaak bieden.' Op de vraag of ze ook covers spelen, antwoordt Onno van niet en vindt dat zelf niet meer dan vanzelfsprekend. 'Het maken van nieuwe nummers gaat lekker, op deze manier kunnen we onze setlist veranderen en wordt hij iedere keer steeds beter. 'We vinden het erg belangrijk hoe we live klinken (verderop in het artikel vind je dan ook een registratie van het optreden van Flavour in De Piek op 16 november j.l.-mw). Popklimaat Flavour regelt haar management en promotie zelf. Ingmar: 'Dat is erg tijdrovend, maar het weegt wel op tegen de resultaten die we tot nu toe hebben bereikt.' Onno: 'Het is erg belangrijk dat je een goede website hebt, een goede demo, waaraan je niet kunt horen dat het een demo is, een biografie en goede bandfoto's. Als we kansen ruiken, grijpen we die direct aan.' Wat vindt de band eigenlijk van het muzikale klimaat in Zeeland? Ingmar: 'Het maakt niet uit of je nou in Utrecht speelt of in Zeeland. Het popklimaat is hier heel goed. Er gebeurt veel in Zeeland. De provincie staat bekend om bands als Racoon en Nuff Said.' Onno: 'Je moet realistisch blijven en niet vergeten dat Zeeland geen 30 popzalen kan hebben, daarvoor wonen er te weinig mensen hier, dat is logisch.' Live-optreden Zaterdag 16 november j.l. was Flavour het voorprogramma van de Gentse band Waldorf in de Piek. Helaas voor de beide bands was de opkomst mager: krap 50 man. Dat mocht de pret niet drukken en Flavour heeft dan ook een goed optreden neergezet. Het is een echte live band. Flavour speelt de nummers met een 'poppy sound'. Het optreden begon met een zeer rustig intro tussen zanger Erik en de gitarist Jacco, waarna ze met 'July' (te downloaden via hun website en te beluisteren op hun demo) de zaal inknalde. Andere nummers die ze speelden, waren onder andere 'Friends', 'Right Now' en 'Do You?' De Piek had de primeur, want ze speelden hun nieuwste nummer 'Attitude'. Hiermee sloot de band op een sterke manier af. De gitarist Jacco is een echt 'podiumdier'. Hij zorgt voor een flinke portie interactie tussen de bandleden en het publiek. Hoewel de helft van het publiek de band niet kende, waren de reacties over het algemeen zeer lovend: 'Een strakke band, erg goede samenzang, een vrij korte set die niet verveelt en leuke muziek die af en toe veel raakvlakken kent met de band Racoon. Deze mensen zouden de band graag nog een keer willen zien als ze weer ergens moeten optreden. Slechts één persoon, die ik heb gevraagd een mening te geven over het optreden, vond de muziek van Flavour niet 'zijn flavour'. Ze hadden redelijk wat aanhang vanuit Goes meegenomen en zij vonden dat Flavour steeds beter wordt op het podium met een goed nieuw nummer 'Attitude'. Als je ze wilt zien optreden, houdt dan hun website in de gaten. foto, v.l.n.r.: Jacco, Onno, Ingmar, Erik Toekomst De band denkt in verschillende termijnen als ik ze vraag naar hun ambitie en de toekomst. Onno: 'We willen bekend worden in Nederland, oké, maar pas over een paar jaar. Nu willen we eerst veel gaan spelen, want daar leren we het meeste van.' Erik: We willen een mooie plaat uitdragen en ja, daar is een platendeal voor nodig. Maar ook hier geldt: wat de toekomst ons brengt.' Als het aan de band ligt gaan mensen nog veel horen van Flavour. Informatie Wit je meer informatie hebben over Flavour, kijkt dan op hun website: www.flavour.nl. Flavour heeft een nieuwsbrief die via de website is aan te vragen. Voor boekingen en meer informatie: 0620-062231/ 0629-594843 of info@flavour.nl

Noot | 2002 | | pagina 6