TAni Contemporary Art noot 12 M Uit elkaar Drie oudleden van Dragline hadden een doorstart gemaakt en de draad weer opgepikt met twee nieuwe muzikan ten. De band bestond toen uit Peter Vader - zang en mond harmonica, Elias Wizocky - bas en zang, Sjaak Wisse - gitaar, Jeroen Brand - gitaar en Don Bauermann - drums. De groepsnaam werd veran derd in De Dragline blues band en er waren een paar optredens. Echter eind oktober besloten ze om er definitief een punt achter te zetten. Ook de Zeeuws-Vlaamse bands Trippin' en Mindlink en het Zuid-Bevelandse Sjoek zijn uit elkaar. Nieuw in Zeeland Reach is een Zeeuwse rock band met een internationaal tintje. De leden zijn namelijk afkom stig uit Ierland, Amerika en Nederland. De bezetting is: Gerard Donegan - gitaar, Jan Kloosterman - gitaar, Danny Boehm - zang, Mare Nagtzaam - drums en Peter Scheefhals - bas. De band is op 21 juni opgericht en speelt eigen muziek met invloeden van Soundgarden, Jane's Addiction, Buffalo Tom, Led Zeppelin maar ook extre mere bands. Deo Volente is een Zeeuws Vlaams gezelschap dat vooral akoestische poëziepop speelt. Ze zijn ontstaan in 2000. De huidige bezetting is Marjos Scheele - gitaar, Christiaan v.d. Houwen - zang en piano en Gijs Kamphuis - zang, bluesharp en percussie. Hun repertoire bestaat voorname lijk uit eigen liedjes aangevuld met enkele covers. De teksten zijn zowel nederlands- als engelstalig. In 2001 brachten ze een demo-cd uit. Deze is voornamelijk gemaakt om optredens te regelen, maar is ook nog steeds te koop. Wie interesse heeft of meer info over Deo Volente wil kan bellen met Gijs Kamphuis op 0117-462145. Ook kan je mailen naar volente_muziek@ hotmail.com of hun website bekijken op www.deovolente.8m.com. New Hazard is een Zeeuws Vlaamse band die nu onge veer een jaar bestaat. De leden zijn Daniel de Paauw - drums, Michiel van der Hooft - bas en achtergrondzang, Jeffry Biesiot - gitaar en Samir Boureghda - gitaar en zang. Ze maken een mengeling van punkrock en metal. Ze schrij ven hun muziek zelf. Ze traden al een paar keer op onder andere in 't Beest in Goes. Het is de bedoeling om in de toekomst een demo cd te gaan maken. Wie meer info wil over Reach kan bellen met Peter Scheef hals op 0113-552825. Mailen kan ook naar warp.p@tiscali.nl. door Kees van der Heijden 9 h '//□•E-G-E-D-A-OH^T^N-G-A-N-G tentoonstellingen tel Gravenstraat 63 4331 KN Middelburg 01 18-651247 651218 0*N*V*0*N*3*l*H*D*V*a*l*9*3*a//| Q Wie meer info over New Hazard wil kan bellen met Samir op 0117-451133. Ook kan je mailen naar newhazard hotmail.com of hun website bekijken op www.newhazard.tk. Van Francis Levoy the Blow-rags stond in NOOT 3 een recensie van zijn cd '...Hobos border collies and seven children'. Een nadere kennismaking is er in NOOT nog niet geweest, dus bij deze: De Zeeuws Vla ming Francis Levoy is al heel lang met muziek bezig. Hij Onder de naam Monolog maakte de Vlissingse rapper Luciano Mattioli in eigen be heer onlangs de single: 'Ik voelde mu'ziek'. In december brengt hij, met een paar vrienden, een CD uit getiteld 'The First Step'. Informatie? webmaniack® hotmaiLcom noot speelde in het begin covers en later begon hij met eigen liedjes in de folk en americana richting. Tegenwoordig heeft hij ook een begeleidingsband. Deze heet "The Blowrags" en bestaat uit Ivo de Zeeuw - drums, Jean Paul Harreman - bas en Anita Sinke - achter grondzang. 13 M regïofinalesBACKUSH grote prijs jfjSÏÏ van nederland W Jacklash door Kees van der Heijden, Eva Igor door Bert van Leerdam. tegiofinale Pop/Rock 12 oktober 2002 Willem II te s Hertogenbosch. Us echte Backlash-fan ging ik op 12 oktober mee met de busreis die iacklash had georganiseerd naar de Willem II te Den Bosch. Om 7.00 uur vertrok de bus met nog 45 fans vanuit Vlissingen. Anderen jingen met eigen vervoer of namen de trein. Backlash was dus al rerzekerd van een sfeervolle avond. Om 19.15 uur kwamen we bij de Villem II aan. Eenmaal binnengekomen viel het me op dat de Willem I best klein is, zoiets als 't Beest in Goes. )m 20.15 uur beet Supergroover de spits af. Zij hadden de ondankbare aak om te moeten openen. Zij maakten een mengeling van funk, Irum bass, jungle en dance: Vrij origineel. Jacklash kwam om 20.45 uur op en wij (de fans) stonden grotendeels an voren. Dit bracht gelijk de juiste sfeer voor de leden van Backlash nee. Ondergetekende heeft al meer wedstrijden tussen bandjes neegemaakt en dus weet hij ook dat dit soort korte optredens, vaak leter zijn dan de wat langere. Je kan dan alle energie in twintig minuten toppen en knallen. Dat deden de Backlash-boys dan ook. )aarna speelden de dynamische rockband Silq en Zomotta. Die laatste leed me een beetje aan Nimbus denken. Door wat wisselingen van litaren werd de vaart nogal uit hun optreden gehaald. De bandleden traalden ook niet uit dat ze er stonden om te winnen. Jarburan was de volgende band. Ik hoorde iemand zeggen dat ze vel wat op de Bangles leken. Deze groep bestaat uit twee meisjes en /vee jongens. De meisjes zongen en speelden (soms afwisselend) litaar. Af en toe zongen ze vals en dat zal punten gekost hebben. !e brachten overigens vlotte liedjes die je zo op de radio zou ;unnen horen. )e laatste band speelde om 22.45 uur: Cape Canaveral, gitaarrock i de sfeer van Nuff Said, maar dan iets minder heftig. Zij deden een loed optreden.Tim Royers van Backlash tipte deze band als winnaar. dacht dat het tussen Backlash, Barburan en Cape Canaveral zou laan. Er was geen duidelijke uitschieter. "erwijl de jury de punten optelde, kon er gedanst worden op plaatjes lie de huis-dj van de Willem II draaide en om 24.00 uur maakten e de winnaar bekend. Het was zoals een jury zo vaak zegt appels iet peren (en vergeet die bananen niet) vergelijken. De winnaar /as Supergroover en dat was toch wel een verrassing voor vele lanwezigen. )e leden van Backlash treurden niet lang want ze waren al blij dat ze over gekomen waren. Ze kijken nu al uit naar de opnames die ze, als 3 dit leest, intussen al gemaakt hebben. Op 12 en 3 november zaten e namelijk in de studio om vier nieuwe liedjes op te nemen. In een olgende Noot komen we daar beslist op terug. Regiofinale Singer/Songwriter 13 oktober Paradox in Tilburg. Zaal Paradox is een prima gelegenheid om op een zondagmiddag een regio-finale voor de Grote Prijs van Nederland te houden. De zaal is niet te groot, heeft een groot breed podium en een goed geluid. Zes winnaars van allerlei Zuid-Nederlandse Beloften zetten er hun beste beentje voor. Als één na laatste betraden onze Eva Igor het podium, na een korte ruzie met een onwillige microfoon pakte Eva geroutineerd de draad op en wisten zij en Igor de zaal te boeien met hun soul-fulle programma. Winnaar die middag werd Peter Beeker: Een Limburgse Bob Dylan die met teksten die ik niet kon begrijpen toch blijkbaar de jury wist te overtuigen. Niemand in de zaal had hem op 1. Wat wel opvalt is dat er soms hele bands meedoen aan de Singer/ Songwriter onderdeel van de Grote Prijs. Piano's, violen en andere instrumenten worden bespeeld en een sterke frontman of -vrouw maakt dan het feestje. Maar natuurlijk, en dat mag de jury worden meegegeven, staat het éénpersoons-gebeuren het dichtst bij het wezen van de Singer/songwriter. Het kleine ambachtelijke optreden met een goed liedje en een sobere begeleiding. Daarom was de keus voor Peter Beeker te verdedigen. Voor Eva en Igor en ook voor Backlash was er nog een kans om door te mogen naar de finale. Naast een 'dag-winnaar' zou de jury uit het totale aanbod nog enkele deelnemers kiezen uit het totale deelnemers-veld. Niet als regio-winnaar, maar omdat er nog plaatsen weg te geven waren nadat de jury alle finales had geëvalueerd. Het mocht voor onze Zeeuwse deelnemers helaas niet baten. Als ik nu op het affiche van de Finale van de Grote Prijs van Nederland kijk dan zie ik drie deelnemers van de Singer/songwriters uit Tilburg: Winnaar Peter Beker, Netty Driessen (een doorgewinterde roek dame) en 'Me Mystery', ene Daniel Versteegh die verschillende nummers brengt met steeds een andere bezetting. Er kwamen die zondagmiddag, geloof ik, wel 10 muzikanten aan te pas om dit optreden een beetje vorm te geven en ook in de zaal werd er een beetje lacherig over gedaan, het was een puinhoop. Volgens zijn bio schommelt zijn optreden tussen folk en jazz, maar het was 'visch noch vleesch'. Waarom deze band dus naar Amsterdam mag is mij een raadsel. De uitslag is niet alleen een beetje zuur voor onze Eva en Igor die een goed optreden verzorgden, maar ook voor Louis, een gast met een performance als Elvis Costello, maar beslist heel oorspronkelijk. Zo zie je maar weer. Als je meedoet aan een pop-wedstrijd dan moet je dat nooit, maar dan ook nooit doen om te winnen, maar puur voor de lol. Het brengt je nog eens ergens. Zodra een groep (deskundige??) mensen appels, bananen en peren moet vergelijken gebeurt er altijd iets raars. Volgend jaar nieuwe kansen! foto's: inzet boven: Backlash/Eva Igor. J advertentie ff

Noot | 2002 | | pagina 7