DOE-festival in Hulst Voordeurdelers Huurders Anti-fascismedag Sociale (on)zekerheid Solo-festival NAVO Eindelijk gaan we in Zeeland dan toch ook merken, dat 1985 het Internationale Jongerenjaar is. In Hulst komt op 31 mei en 1 en 2 juni een groot opgezet 'JongerenDOEfestival'. Een uniek gebeu ren, waar bijna veertig organisaties aan meewerken, waar het ministerie van WVC 4.450 gulden subsidie vooruittrok, waarde gemeenten Hulst, Hontenisse en Beveren (Belg) aan meewerken en ook nog ongeorganiseerde jongeren in meedraaien. Drie dagen lang zal er volop muziek zijn (zowel hardrock, Nederlandstalige pop als een koffieconcert), maar ook workshops en informatiestands. Workshops zijn er voor o.a. fotografie, grimeren, judo, popmuziek, body-buil ding, pottenbakken, video. Zowel zaterdag als zondag (1 en 2 juni) zijn er videovoorstellingen over jongeren en vrijheid, diavertoningen over jeugdwerke loosheid en een film van het Monterey- popfestival (1967). Vrijdagavond 31 mei is er een hardrock- optreden met Vampire, Phantom en Killer. 22 Zaterdagavond treedt de groep Noodweer op met in het voorprogramma Draften Blues. Zondag is er een koffieconcert plus het optreden van een jeugdkoor. Er zal door een jongerentheater een stuk over jeugdwerkeloosheid opgevoerd wor den, gevolgd door een discussie met een forum van werkgevers en vakbonden. Verder: jeugdcircus, balletuitvoeringen en circa 20 kraampjes met informatie over alles wat jongeren kan interesseren. De toegang is gratis, behalve de muziekuitvoe ringen op vrijdag- en zaterdagavond. Een gratis programmaboekje kan aangevraagd worden bij het VEJV Hulst (01140-14084). De Terneuzenese Jongerenbeweging ver bonden met de FNV houdt maandag 20 mei een thema-middag over de voordeur- delersregeling. Belangstellenden kunnen er aan informatie komen over de manier, waarop legaal aan de regeling valt te ontkomen. Het begint om 13.00 uur in De Blokken in Terneuzen. De Stichting Opbouwwerk Vlissingen organiseert in mei en juni een serie cursussen voor huurders. De eerste is op dinsdag 7 mei om half acht in de Bachten Komme. Tot 11 juni is er daarna elke dinsdagavond zo'n cursus. Zondag 5 mei, bevrijdingsdag, houdt de VARA een anti-fascismedag in De Halle aan de Rooseveltlaan IA in Axel. Het programma opent om twee uur met een toespraak van VARA-voorzitter Albert van den Heuvel. Na een optreden van Bertus en de Posters vertelt de heer Agdag van het Centrum voor Buitenlanders iets over zijn ervaringen met Nederlanders. Na het Zeeuwsvlaams Strijdkoor opnieuw Bertus en de Posters en Turkse volks dansen vertelt Anne Bliek iets over haar ervaringen in de tweede wereldoorlog. Het Kabaret Kontramine en het strijdkoor sluiten het programma af rond negen uur 's avonds. Voor de kinderen is 's middags een apart programma. Een aantal werkgroepen voor uitkerings gerechtigden houden dinsdag 14 mei een middag over de aantasting van het sociale zekerheidsstelsel in Kafée Centraal op de Grote Markt in Terneuzen. Margreet Jansen, beleidsmedewerkster van het Sekretariaat uitkeringsgerechtig den van de FNV, praat vooral over het verdwijnen van het verzekeringskarakter en het plaats maken voor een systeem van voorzieningen op een steeds dalend niveau. Aanvang: 14.00 uur. Zaterdag 18 mei vindt in Goes voor de tweede maal het Solo Festival plaats. Van 's morgens elf tot 's avonds elf zullen alle mogelijke vormen van podiumkunst te zien zijn in de zalen van De Prins van Oranje en het jongerencentrum 't Beest. Onderdeel van het programma is in elk geval een optreden van Freek de Jonge. Hij geeft een anderhalf uur durende show die om 20.30 uur in de Prins van Oranje begint. Het gaat om stukken uit 'De Bedevaart', zijn laatste theatershow die in Carré in Amsterdam in première is gegaan. Voorverkoop adressen zijn Nieuwsblad voor de Bevelanden, Klokstraat 1 te Goes en Uit-Verkooppunt, Stadhuisstraat 2 in Middelburg. Geïnteresseerden in de Navo kunnen op 22 mei in de Marinekazerne te Vlissingen terecht. Daar spreekt de plaatsvervangend commandant Atlantische Oceaan van de Navo, de Engelse vice-admiraal Geoffrey Dalton. Onderwerp: taken, middelen en doelstellingen der Navo. Aanvang 8 uur.

Nieuw Zeeland | 1985 | | pagina 22