Diergaarde-kieken f en kan zich er amuseeren en Deel loeren. Met het mooie meer blijkt 1 1 "ni"' een>ee Diergaarde rneei een magnetische kracht uit te oefenen o/> de inmoners ran Rotterdam en nare omstreken. Hij honderdtallen komen de belangstellerulen meer naar den Tuin, om er enkele kostelijke uurtjes door te brengen. Nu, hel is daar ook altijd interessanttuin tijd lot lijd milieu me die groote en verscheidene collectie» dieren mcerom bezien en hemonderen. En telkens zijn er prachtige aanwinsten, die ons verrassen en verblijden. Men kan er genieten en leeren in de Diergaarde! Het doen en laten der talrijke beesten geeft ons dikwijls aardige lesjes, overal in. We amuseeren ons en me kunnen, manneer ivo goed opletten, tevens van de dieren nog mei mal „opsteken", dat ons in het practische leven van pas zal zijn. Wie zich eens verzetten mil. mie. in dit jachtige leven, eens lot rust mil komen en zich zelf wil zijn. die ga naar 'le Diergaarde, waar men uren van bedaarde afleiding en van natuurgenot kan smaken, waar wen altijd interessante dingen ziet, waar men allerhande studies kun maken en maar men telkens meer lot het besef komt. hoe grandioos en merkwaardig de schepping toch is Het rendier, met zijn prachtig, en krachtig gewei, schijnt in gepeins verzonken. Denkt het terug aan die tijden, toen het zijn snelle tochten maakte door de eindelooze ijsvel den van het hooge Noorden Is dit geen aardig cn gezellig hoekje, deze afdeeling der pelikanen V Ze ver maken zich besl bij en. in het koele water. Ze slaan van pure baldadigheid met hun wijde vleugels, alvorens een watertoertje te maken. Een koning gekooid I Deze bijzon der inooie Sumatra-tijger is niet lang in gevangenschap. Hij kan zich blijkbaar nog niet goed met dien toestand vereenigen. Voor de be zoekers is het een groote gerust stelling, dat er flinke, stevige tra lies voor zijn cel zijn aangebracht I Intusschen, welk een praclitdier I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 10