8 9 Popinfoboek Zeeland 1995 Crosshead foto: Rini Sluys bestaande uit covers van o.a. Buddy Guy, Southside Johnny, Bruce Springsteen, Elvis Presley, Robert Gordon, Eddie Cochran, Prince, Delbert McClinton, Billy Ray Cy rus, Lonnie Mack, Thin Lizzy, Tom Petty, Stevie Ray Vaughn, Gary Moore en Don Baker. Wie echt meer wil weten over de band, moet zorgen dat hij/zij aanwezig is bij een optreden en wel van het eerste tot het laatste nummer. Pas dan krijg je ant woord op alle vragen. "Crosshead"-muziek maken is leuk, erover praten en schrijven is al een stuk minder. Say No More, en ook dit schijfje werd Contactpersoon: lovend ontvangen. Het repertoire van de Kees de Feiter band bestaat geheel uit "jatwerk", Hogeweg 39 4328 PB Burgh-Haamstede 01115-3209 CYCLONE Metal Zang, gitaarbas, drums De Goes metal-band Cyclone bestaat al zo'n anderhalfjaar en heeft een gemid delde leeftijd van 17 jaar. De muziek van dit talentvolle en ambitieuze viertal kent invloeden van bands als Metallica, Slayer, Megadeath en Pantera. Na een aantal suc cesvolle optredens werd in maart 1994 de eerste demo, getiteld "Escaping the silen ce", opgenomen. De demo kreeg goede recensies in bladen als "Aardschok", "Noot" en "Mindview". De muziek van Cyclone wordt gekenmerkt door de belangrijke rol van de gitaren met vele riffs, meerstemmige stukken en tempowisselingen, waardoor het beslist geen rechttoe-rechtaan metal genoemd kan worden. De teksten gaan over onder werpen als vooroordelen, de toestand van Popinfoboek Zeeland 1995 de wereld en vriendenhaat, maar de onbetwiste hoofdrol in Cyclone is toch weggelegd voor het muzikale gedeelte. Cyclone Contactpersoon: Bart Dietvorst Middelmeet 59 4464 AZ Goes 01100-30046 ELECTRIC MOVEMENT Rhythm Soul Zang, gitaar, keyboard, sax, bas, drums Een nieuwe Zeeuwse band met een jonge bezetting, met op het repertoire R&B met een zeer hoog soul- gehalte en rockinvloe- den. Na een paar succesvolle optredens meent de band dat ze klaar zijn om de grote wereld binnen te treden onder de naam: Electric Movement. Contactpersoon: Dije Deurloo Vlaandertseweg 3 4451 NP Heinkenszand 01195-5632 THE GAIN Instr. symf. (hard)rock Gitaar, gitaar, bas, drums De eigenzinnige instrumentale symfoni sche (hard)rock van The Gain heeft raak vlakken met bands als Whistler, Dream Theater en (natuurlijk) Joe Satriani en Steve Vai. The Gain heeft geen toetsenist, maar heeft men gekozen voor een bezetting van drums, bas en twee gitaren. Door de uitge lezen arrangementen, catchy riffs en her- kanbare melodieën worden toetsenist noch zanger één moment gemist. De band bestaat uit Erwin Polderman (ex-Halycon) op drums, A.N. (ex-Billy No Mates) op bas, Erik Bogaards (ex-Fertilizer) op gitaar, en Jacco Havelaar (ex-Fertilizer) eveneens op gitaar. Contactpersoon: André Nagelhout Dijkstraat 1a 4461 BX Goes 01100-14846 IN GEVAL VAN NOOT Nederl. pop In Geval van Noot

Popinfoboek | 1995 | | pagina 6