lijken etalagepoppen waren, afkomstig uit de kledingzaken van Bischoff. Van het Zeehondenwerfje van de gebroeders Visser waren balken en bielzen losgeslagen door het geweld van het water. Ze werden door de hoge stormvloed met kracht over de ka demuur van de vissershaven getorpedeerd en hadden in de Walstraat tegen de etala- geramen van Bischoff als middeleeuwse stormrammen gewerkt. De spiegelruiten waren geklapt en de waterstroom sleurde ook de etalagepoppen mee, die in de ban ge nacht lijken leken. Vanuit het woonhuis van Timmerman was een doorgang naar het smalle pandje Wal straat 52. Dit huis was na een voltreffer in de Tweede Wereldoorlog nog steeds dicht getimmerd. Willy kroop er naar binnen en sloopte een stevige houten deur; een mooi vlot om op de zeer vroege ochtend van zondag 1 februari op ontdekkingsreis te gaan. Hij wilde naar de bakkerij van zijn tante, mevrouw Speckens-Klijberg en haar kinderen, op de hoek van het Betje Wolff- plein. Onderweg zag hij Walstraatbewoners uit de ramen hangen, ledereen wilde pra ten, vroeg om nieuws of verhaalde zelf. Die tocht werd voor de jonge Timmerman een onvergetelijk avontuur. 12.00 - 3.00 uur - Een taxi in de storm Adriaan de Smit werkte in garage- en taxi bedrijf Geense in de Nieuwstraat. Lein Geen- se zelf woonde met zijn vrouw Janna Castel en dochter Maddie boven nummer 32, de vorige eigenaar Leen Goedbloed boven 34. De Smit draaide 's zaterdagsavonds meest al de taxidienst, ook in die rampnacht. Door het slechte weer was het aardig druk, vooral rond twaalven, de sluitingstijd van de kroegen. Hij had een lucratief plekje, er werden ritten gemaakt vanaf Dancing Vic toria op Boulevard Bankert. Doordat water, zand en stenen tegen de taxi sloegen, was de boulevard niet meer berijdbaar. Maar via de achterzijde, de Strandweg, kon bij Victo ria toch nog geld verdiend worden. 'Heel Vlissingen loopt straks onder' had een be schonken klant al nauwelijks verstaanbaar gemompeld. Rond één uur middernacht, na een ritje Bellamypark, stopte De Smit bij de Voor haven, de huidige Koopmanshaven. Het Dortsmansstraat, hoek Nieuwstraat (Fotocollectie Gemeentearchief Vlissingen; Foto Dert) 8 Den Spiegel

Den Spiegel | 2003 | | pagina 10