D vision d'Infanterie geruisloos een opstel- li ng in op één kilometer zuidwestelijk van W meldinge. Toen hij gereed was rappor- te rde hij zijn positie aan Bouvier. Terwijl Soyer bezig was kreeg de 9e Compagnie van Le Goff opdracht om het kruispunt ten v isten van de Postbrug een tweede lijn te vermen achter de 6e Compagnie. Hiervoor kreeg hij twee pelotons motorrijders en een mitrailleurpeloton van de 68e Groupement d( Reconnaissance de Division d'Infanterie onder bevel. De 10e Compagnie en de 11e C mpagnie werden als reserve gehouden ten westen van Kapelle. D heer Rouw, wiens boerderij door de F: ansen werd gevorderd, verbleef deze n; cht op de boerderij van zijn broer, eveneens aan de Spaartweg. Omstreeks 01 00 uur kwam een Duitse soldaat in een gevlekte camouflagejas aan de deur. Hij had een helm op en enkele steelhandgra- naten bij zich. De soldaat was niet groot en beefde over zijn hele lichaam. Hij vroeg om water en wilde weten hoe laat het was, waarna hij snel verdween. Beide broers dachten dat hij een parachutist was die in de braamstruiken terecht was gekomen. Later merkten ze dat veel prikkeldraad in de weilanden was doorgeknipt.30' In het vak van de 7e Compagnie deed de vijand een poging om het kanaal over te steken. Goed afgegeven vuur van de Franse artillerie verijdelde de oversteek. Het werd duidelijk dat de aanval op het kanaal zou worden gericht. Versterkingen werden naar voren gebracht. Achter de 7e Compagnie nam een detachement van de 68e Grou- Afb. 11. 16 mei, tegenaanval 10e en 11e compagnie. (Detail kaart 48 oost 1962 Topografische Dienst.) 19

De Spuije | 2008 | | pagina 21