Afb. 7. Gravure: Hollandse grenadier en pupille in parade uniform. Getekend door Hippolyte Bellange. ïSAisunnAnDE. lloiEnfeitr Grer.s üjr u:i Pupill: in Piraie. werden er twee en dertig op grond van hun te geringe lichaamslengte, gezien hun leef tijd, afgekeurd a cause de leur petite taille vue leur age. Op 8 januari 1812 werd de groep afgekeur de weesjongens weer terug gestuurd naar Zeeland. Er ging een brief mee gericht aan de Kapitein van Rekrutering te Middelburg met nieuwe richtlijnen betreffende lengte en leeftijd voor het geval er weer kinderen naar het regiment Pupilles in Versailles werden gestuurd. Later werd de leeftijd opgetrokken naar zestien jaar en de lengte moest minimaal vier voet en negen duim zijn. Uit deze brief blijkt dat van de lichting weeskinderen die in december 1811 bij het regiment Pupilles was gearriveerd, er in middels 455 waren afgekeurd en naar hun hospices waren teruggestuurd. Dat was een behoorlijke schadepost geweest, omdat die jongens tot aan hun vertrek, naast brood ook een bedrag van 55 cent per dag had den ontvangen. Zeer waarschijnlijk is het streefgetal van 1.700 man toen bij lange niet gehaald. Maar mocht dat wel zo zijn dan was direct al 27% afgekeurd. Van de 942 jongens uit 26 Franse departementen, die op 24 juli 1811 al waren opgeroepen werden er in Versailles 589 afgekeurd. Dat is 62%, waarbij dus mag worden gecon cludeerd, dat het met de gezondheid van de Zeeuwse jongens beter was gesteld dan hun lotgenoten elders uit Europa. Wel 9

De Spuije | 2010 | | pagina 11