Reacties van lezers Van mevrouw Van den Dries, uit Maarssen (de moeder van Mark van den Dries, auteur van het artikel 'De crash bij Heinkenszand', in Spuije 86), kregen we een opmerkelijke reactie op de bijdrage van Kim Sluijter over de houten schooltassen, eveneens in Spuije 86. Zij schrijft over een bijzondere aankoop: 'Thuis in de gang heb ik ook een houten schooltas hangen. Bovenaan staat 18 vvv 26. Dit bewerkte "kistje" heb ik ongeveer 4 jaar geleden voor 5 euro gekocht in de kringloopwinkel "De Sirkel" in Maarssen. Dagelijks neus ik even 5 minuten daar en mijn oog viel meteen op de schooltas, omdat die ook lag bij opoe Schipper in het museum van N. en Z. Beveland op de kade. Opoe was daar beheerster, schoonmaakster en rondleidster en ik kende het museum ook van voor tot achter, speelde er eerst tussen het antiek en leidde er later ook wel eens mensen rond als het druk was. Niemand snapt hoe ik steeds met mooie en soms waardevolle spullen thuiskom, maar iedere dag naar 'De Sirkel', even goed kijken, een gezellig praatje en weer weg.' Als reactie op het artikel van Frank de Klerk over de Gezondheidsdienst voor Dieren, in Spuije 87, stuurde de heer Griep te Kloetinge enkele foto's. Afbeelding 1, met het houten gebouw, is van vóór 1954, toen de dienst in een barak op het Ravelijn De Groene Jager was gevestigd. De andere foto's zijn van het nieuwe pand aan de Evertsenstraat. De moeder van de heer Griep, Maatje de Graag, werkte bij de GDD. Afb. 1. De schooltas uit 1826. (Foto: mevr. Van den Dries.) 43

De Spuije | 2013 | | pagina 45