zolderverdieping van het pand van Gies- sen. In de hoek, onder het pas vernieuwde dak, stond zijn bed. Hij had geluk dat hij elders langer opgehouden was, anders had hij in zijn bed gelegen en het bom bardement waarschijnlijk niet overleeft. Wonderlijk was ook dat de grote ruiten van het orgelmagazijn van Giessen en het kle dingmagazijn van F. Q. den Hollander (dat naast de orgelbouwer lag) nog heel geble ven waren. Aan de overzijde van de straat zijn wel alle ruiten gesprongen. Kort na het bombardement is er een foto gemaakt van de kamer van Van der Does. Op de foto zien we een ravage. Alles is kapot. Een deel van een stoel ligt op een stapel met puin, een kast met losse en kapotte planken staat tegen de muur, de ramen zijn ontzet, en daar, in het midden van het puin, beduusd kijkend in zijn beste pak, zit Christianus Cornelis van der Does. Voor hem staat een grote kist welke wij herkennen als een wezenkist. Dit is de kist die Van der Does mee kreeg toen hij het weeshuis verliet. Het Historisch Museum De Bevelanden heeft zo'n kist (vermoe delijk de kist van Van der Does) in haar collectie en die staat in het museum op de afdeling Waar Wezen Waren. De foto van de verwoeste zolderkamer is gebruikt voor een ansichtkaart welke verkocht werd om geld in te zamelen ten behoeve van de slachtoffers van het bom bardement. Van der Does was een echte Goesenaar en bleef er de rest van zijn leven wonen. In 1987 overleed hij in Sint Maarten in de Groe. De wezenkist is weer terug op zijn oorspronkelijke plek: het voormalig weeshuis. En de bomscherf hangt nu in het museum in de Stad Goes zaal, waar ze deel uitmaakt van de geschiedenis van de stad. 96

De Spuije | 2014 | | pagina 100