Lichaam van stiefzoon generaal Ludendorff gevonden bij Wissenkerke John van Haver Op 21 september 1917 kwam gemeente veldwachter Van den Broecke naar het gemeentehuis te Wissenkerke, met de mededeling voor waarnemend burgemees ter Van der Maas dat op het schor voor de Toornpolder bij Wissenkerke een stoffelijk overschot was aangespoeld. Het lichaam was in verregaande staat van ontbinding en had vermoedelijk een hele tijd in het water gelegen. Het lichaam was gekleed in een grijs uni form met knopen, de kraag was omboord met zilvergallon. De grijze jas en pantalon waren waterproof, aan één stuk met grote zwarte knopen, de schouderbedekking doorvlochten met zilver gallon met daarop bevestigd een onderscheidingsteken, voor stellende de propeller van een vliegtuig. In zijn rapport schreef Van den Broecke: Op Afb. 1. Carl Fernet met zijn kinderen in 1906. (Afb. 1-5 zijn afkomstig van: Stu- diengruppe Naturalismus und Hinter- grundpolitik-Kritik seit 1900 Ludendorff- Bewegung.) het lichaam is gevonden een ijzeren kruis gemerkt W1914, een brevet als luitenant vlieger, aan de achterzijde stond de naam Pernet er in gekrast en C.E. Juncker Berlin. Tevens een portemonnee met inhoud (32 Mark en 1 Pfenning en een sleuteltje) ook een legitimatiebewijs met daarop vermeld: Franz Pernet, geboren 23 april 1895, Luite nant Vlieger en zijn lengte van 1.68 meter. Nadat dorpsarts P.J. Fret het lichaam had geschouwd, werd het gekist en is het be graven op de Algemene begraafplaats van Wissenkerke, graf nr. 38. De voorwerpen die gevonden waren op het lichaam zijn overgedragen aan de waarnemend burge meester. Op 24 september kreeg de burgemeester van Wissenkerke een telegram van de Com- Afb. 2. Generaal Ludendorff met zijn vrouw Margaret in december 1918 in Zweden. 82

De Spuije | 2014 | | pagina 86