Afb. 6. Zo zag Cornelis van der Werffin 1940 Wilhelminadorp bij de brug over het kanaal tussen Goes en het Goese Sas (ca. 40x30 cm). Hij gebruikte meer heldere kleuren dan de wer kelijkheid te bieden had; opmerkelijk veel daken zijn helblauw geschilderd. Het hoge gebouw links van het midden is de directeurswoning van maatschap De Wilhelminapolder. De na drukkelijke aanwezigheid van metselvoegen is een kenmerk van Van der Werffs schilderijen. de expositie "Van Tuus' biedt, is het schilde rij van De Griffioen, het toenmalige raad huis van Wolphaartsdijk, gebouwd in 1929- 1930, het meest bijzonder. Daarom prijkt het op de voorkant van deze Spuije, zodat u zich direct al heeft kunnen afvragen welke schildertechniek hier is toegepast. Die kan namelijk gerust innovatief worden genoemd: snippers van gebruikte postze gels vormen hier een rijke kleurenfantasie. Zo is het schild bovenop het gebouw het belangrijkste deel (de fleur-de-lys) van een postzegel uit een serie van drie, ontworpen door de in oorlogstijd omstreden kunste naar Pyke Koch. Deze serie postzegels was te koop in de postkantoren van 1 april tot en met 31 augustus 1937 als propaganda voor de in Nederland gehouden Wereld Jamboree van begin augustus dat jaar, waar duizenden padvinders bij elkaar kwamen. Bent u filatelist, dan is het een ware uitdaging om tijdens uw bezoek aan "Van Tuus' nog meer verknipte postzegels in dit 'schilderij' van ca. 25x20 cm thuis te brengen. Met dank aan conservator Koen van Rooij- en, Ada van 't Bosch, Arjan van der Linde, Hans Rentmeester en Willem van der Werff. De illustraties zijn, tenzij anders aangege ven, uit familiebezit. 21 mHttHiffADOR?

De Spuije | 2015 | | pagina 25