Nieuwe boeken Nieuwe leden „Zierikzee, zoals het was" deel 2 Wat verwacht u van een boek als dit? Véél plaatwerk en informatie over Zierikzee in vroeger tijden. Daar voldoet dit boekwerk volledig aan! De omschrijving bij de platen is gedegen en duidelijk. Overal worden jaartallen en data genoemd. Helaas komen sommige oude kaarten wat slecht „uit de verf", wat donker en niet scherp. Nummer 12, Rue de Mogge is hier een duister voorbeeld van. Misschien nog een erfenis uit de Franse tijd? De platen 25 en 27 zijn daarentegen weer ware „blikvangers". Menigeen zou tekenen voor een moter als op nr. 25! Conclusie: uitstekend initiatief om weer een deel van „Zierikzee, zoals het was" uit te geven. Zo bekijken we onze moderne stad nog eens met heel andere ogen. Idem, deel 3 Inmiddels is deel 3 ook verschenen. Het plaatwerk is hier een stuk beter. Met veel aandacht en plezier zetten we onze kijktocht voort. Wat dacht u bijvoorbeeld van plaat nr. 50? Ooit gedacht dat dat de voorloper was van het alkoholvrije bier? En aan het idee van een museumhaven wordt op plaat 44 al vormgegeven. Dus: kopen deze exemplaren als u meer wil weten van Zierikzee zoals het was. Schouwen aanschouwd Bij de opening van een tentoonstelling in De Bewaerschole te Haamstede van oude prenten en tekeningen over Schouwen verscheen een publikatie met 24 reprodukties: „Schouwen aanschouwd". Ze betreffen afbeeldingen uit de „Zelandia Illustrata", de historisch-topografische atlas van het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Ze zijn uit de 17e, 18e en 19e eeuw en meest fraai, sfeervol en nauwkeurig getekend, in onze ogen soms wat romantisch. De prenten geven een interessante kijk op het toenmalige leven in de overigens stille dorpjes. De in 1958 afgebroken kerk van Eikerzee is goed te herkennen. Een gezicht op Zierikzee met de stadsmuur en de vroegere Grote kerk ontbreekt natuurlijk niet. Veel van wat afgebeeld is herkennen we nog. Een inleiding gaat aan de reprodukties vooraf en alle prenten zijn van een gedokumenteerde toelichting voorzien. Een uitgave om geruime tijd geboeid in te kijken. ISBN 90 70 534 17 7 (f 9,50). Als nieuwe leden zijn sinds de vorige opgave ingeschrevem: Dhr. O. Boersma, Muijeweg 17, 4306 AT Nieuwerkerk Mevr. J. Dalebout-Boot, Brouwerijstraat 19, 4317 AC Noordgouwe Dhr. P. Kaashoek, Burgem. v. Eetenstraat 8, 4306 CW Nieuwerkerk Dhr. F. Nauta, Moggestraat 22, 4301 LG Zierikzee Mevr. G. v. Oeveren-v. Beek, Molenstraat 42, 4318 BV Brouwershaven „Stenhuis Antiek", Lange Nobelstraat 4, 4301 HE Zierikzee Dhr. H. P. Sturm, Haven NZ 31, 4318 AC Brouwershaven. Mevr. H. Aangeenbrug, Zuidbosweg 17, 4317 AP Noordgouwe. Dhr. A. P. de Goede, Pr. Christinalaan 6, 7437 XZ Bathmen. Het lidmaatschap werd beëindigd wegens overlijden van de heer S. Overbeeke te Nieuwerkerk. Opgezegd hebben de dames G. E. Muller te Burgh-Haamstede, J. Quant te Zierikzee, J. M. M. Spek te Aalsmeer en de heren H. J. Boot te Zierikzee, K. Jankok te Dreischor en L. J. v. d. Panne te Middelburg. 303

Stad en lande | 1991 | | pagina 33