den. Afgezien van meer recreatievaartuigen, wat omzettingen naar horeca en het architectenbureau met in natuurbeschermingskringen een bepaalde reputatie, bleek in Haven weinig veranderd. In de Grevelingen de Hompelvoet, zeker zo aanlokke lijk als destijds. Op de kade een gezelschapje Hom- pelvoetvaarders die allen de zekerheid uitstraal den zich de komende uren kostelijk te gaan vermaken. John kreeg te horen dat hij Hare Majes teit onlangs zo prima de kneepjes van het Plan Tu reluur uit de doeken had gedaan, dat in het vervolg alleen nog gesproken kan worden van het KPT, het Koninklijk PlanTureluur.Tijdens de overtocht was het direct raak: twee overvliegende duikers, waar schijnlijk Parelduikers, een Dwergstern en een Zwarte Stern. En eenmaal op de plaat verbijstering en emoties bij de Hompelvoetvaarders van weleer. Verbijstering om de veranderingen en verschillen met de op het netvlies geëtste beelden van de plaat van vóór de Grevelingensluiting. Emoties om het nog steeds klinken van het Grote Stern "kirrek" boven de plaat en bij het zien van vroegere prielen en de schelpenbank. En ook pluimen op de hoed van de beheerders die, ondanks de milieugokken die men moest nemen, met de resultaten in hun sas kunnen zijn. Er volgden uren zoals alleen vogelaars uren kunnen doorbrengen. Tellend de Grote Sterns. Pratend over vogels, beheersproblemen en Zeeland. Speurend naar Zwartkopmeeuwen. Spe culerend of de een paar dagen terug helaas door springvloed van de Hooge Platen verdreven Grote Sterns naar de Hompel voet zouden komen. Genie tend van de aanstekelijke verhalen van Kees. En luisterend naar de herinneringen van Jan Jonker die eens de Grote Sterns van de Weevers Inlaag om zich heen had en nu was meegekomen om weer massaal "kirrek" te horen. Voor uw schrijver werd op 20 mei 1995 opnieuw Hompelvoetgeschiedenis toegevoegd. Met nog steeds lucht, licht, ruimte, water en stilte. En gelukkig ook nog steeds die mag nifieke Grote Sterns. Literatuur Beekman.F. 1992. Platen en slikken in de Grevelingen. Sterna 37: 88-89. Beijersbergen J. A. vAn den Berg. 1980. De Grevelingen. De vogels van een afgedamde zeearm. Zeist. Bij de vogelwachterswoning na het lellen van de Grote Sternkolonie, v. l.n.r.John Beijersbergen, Krijn Tanis.Philipp Derks.Coos Ettema.Carline Beijersbergen.Jan Jonker, Ben van de Velden,Gerard OuweneekLuuk Draaijer. Foto: Kees de Kraker. 47

Sterna | 1995 | | pagina 17