afacria Walacria, een kroniek van Walcheren, deel 4 In het vierde deel het verhaal over de Joodse synagoge in Middelburg, een wandeling door de geschiedenis van het Badhotel in Domburg, een ver volg op de persoonlijke herinneringen van een markant Vlissinger, een verslag van de opgravingen van de burg van Domburg, het nostalgische relaas van de trams op Walcheren, beiaardklanken over Walcheren en een tocht langs de Walcherse zonnewijzers. (112 pag., zw/w foto's, kaarten, tekeningen) 28,50 ISBN 90-72146- 19-X Walacria, een kroniek van Walcheren, deel 5 Deel 5 van Walacria bundelt geschiedenissen van en over Veerse monu menten. een verslag van een opgraving op het Abdijplein, bijnamen in Vrouwenpolder en Oostkapelle, spreeuwepotten op Walcheren en de Middelburgse sfeer, die door de historicus en oud-wethouder van stadsont wikkeling van de Zeeuwse hoofdstad uit het ongerijmde wordt bewezen. Daarnaast een boeiend verhaal vol anekdotes over Vlissingen en Middelburg en zeker over hun bewoners. 120 pag., zw/w foto's, kaarten, tekeningen) 28,50 ISBN 90-72146-22-0 Dorpen in Zeeland De huidige stand van wetenschappelijke kennis voor een breed publiek samengevat. Het boek gaat over het ontstaan van dorpen in Zeeland, hoe ze zich hebben ontwikkeld, welke er zijn verdwenen, wat hun namen bete kenen, welke typen er zijn. hoe ze er vroeger uitzagen, wat er aan gedaan wordt om hun huidige karakter te behouden, hoe het is om in de moderne tijd in zo'n dorp te wonen en hoe druk we ons maken om hun voortbe staan. Dorpen in Zeeland is een rijk geschakeerde publikatie. Waardevol voor Zeeuwen, die houden van het land waarin ze zijn geworteld en voor iedereen met belangstelling voor het erfgoed van een samenleving. 148 pag.. full colour en zw/w foto's, kaarten, tekeningen) 28,50 ISBN 90-72146-17-4 135

Walacria | 1995 | | pagina 137