12 'Ik ben een echte luxe aquariumduiker." "Ik heb eigenlijk een soort 'sabbatical' ingelast. Om die reden werk ik ook maar één dagje bij Omroep Zeeland en niet meer. Ik vind het leuk om te blijven presenteren en de routine erin te houden. En ik heb er ook veel lol in. Er werken hele leuke mensen daar." Naast het présenteren bij Omroep Zeeland, doet Carolijn ook nog ande re dingen. Ze somt een hele reeks bezigheden op: ze schrijft en produ ceert een tv-programma in samen werking met een Belgisch productie bedrijf, ze presenteert, veelal Engelse, seminars, ze spreekt teksten in voor bijvoorbeeld school-tv en andere programma's van Teleac. De reeks aanhorend, valt ons op: je kunt het nauwelijks een sabbatical noemen! 50 meter zicht Carolijn werd 35 jaar geleden gebo ren in het ziekenhuis in Middelburg. Ze woonde in Buttinge en Oost- Souburg maar daar kan ze zich niks meer van herinneren want op haar vijfde verhuisde ze definitief naar Middelburg. Nadat ze haar atheneum had afgemaakt, vertrok ze naar Leiden om rechten te gaan studeren. De rechtenstudie bleek niets voor haar te zijn: ze deed na een jaar een tweede poging in Amsterdam maar vertrok toen halsoverkop naar Curasao. Duiken werd daar haar passie. Een sport die ze nu nog steeds beoefent. "Ja, nu ga je me zeker vragen of ik wel eens in de Oosterschelde heb gedoken? Nee dus! Ik schaam me er bijna voor om het te zeggen, maar ik ben een echte luxe aquariumduiker. Eigenlijk wil ik het nog wel eens doen, maar ja, echt aantrekkelijk lijkt het niet als je gewend bent om kleurige vissen te zien en vijftig meter zicht te hebben..." Na Curasao had ze allerlei baantjes. Ook deed ze een keer de presentatie voor een festival in Den Haag. "Ik heb eigenlijk nooit de ambitie gehad om te presenteren maar het ging me toen wel redelijk af." Ze reisde veel, ontmoette in Indonesië een Australiër en verhuisde met hem mee 'down under'. Toen ze een aantal jaren later terugkwam, inmiddels met man en dochter, ging ze op zoek naar een baan. Ze stuurde op de bonnefooi een brief naar MTV met foto's en werd twee dagen later al gebeld voor een screentest. Stress Ondanks haar omzwervingen heeft Carolijn altijd 'feeling' gehouden met het Zeeuwse. "Ik kwam vaak

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 12