Varen, surfen, vissen, zwemmen of gewoon lekker zonnebaden of picknick en. Het Veerse Meer is hiervoor een prima plek. Kans dat u hierbij te maken krijgt met het waterschap. Maar wat doet uw waterschap hier? We stapten aan boord van sleepboot de Lemmer. Schipper Berry van Goudswaard vertelt "Ook een veewagen met koeien vervoer ik op de Lemmer." bekennen. In de verte zien we op een van de steigers twee vissers achter hun hengels aan lopen. "Die zijn op forellen aan het vissen", weet Berry te vertellen. "Een forel is een roofvis en daar moet je achteraan gaan." Met die combinatie bedoelt Berry de sleepboot en de duwbak die ervoor zit. Binnen in de kajuit is het behaag lijk warm. De thermometer geeft 19,5°C aan. "Ik heb alles wat ik nodig heb: van radar, dieptemeter, sleep touwen, fluitketel tot verbanddoos en ik heb zelfs een brancard aan boord. Dit is het enige vaartuig op het Veerse Meer dat rijdende machines kan ver voeren. Dus of het nu om een trekker gaat die op de eilandjes aan het werk moet of een veewagen met koeien, het kan er allemaal op." Omdat er meer partijen op het Veerse Meer werken, wordt de Lemmer ook voor hen ingezet. Dus als Staatsbosbeheer met (groot) materieel naar het eiland de Haringvreter wil, gebeurt dat alle maal met de Lemmer. Zwemlijntjes uitzetten Alle winterwerken zijn inmiddels uit gevoerd. "In de winter onderhouden we steigers en oevers. Zo hebben we Het eerste voorjaarszonnetje prikt voorzichtig door de wolkenmassa heen als we de jachthaven Oostwater ing bij Veere verlaten. Een groep meerkoeten dobbert rustig voor de boot uit. Het is verder stil op het Veerse Meer. Er is geen bootje te Tong uit de mond... "Even wachten hoor, ik moet me even goed concentreren. Ook al is het met twee motoren makkelijker sturen, de combinatie is toch 33 meter lang."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 6