12 'Uiteindelijk draait het om de mensen." fit» "Zo, waar komen jullie vandaan? Ja, dat wil ik heel graag weten. Ik vind het altijd geweldig om Zeeuwen te ontmoeten!" Als de fotograaf vertelt dat hij in Oost-Souburg geboren is, is de toon gezet. Ook Patrick komt, net als de Zeeuwse Hoogvliegers Carolijn Lilipaly en de gebroeders De Nooijer die we al eerder in dit blad hadden, uit het 'Volendam' van Zeeland. "Mijn ouders wonen tegenwoordig in Vrouwenpolder. Ze hebben er een heerlijk huis. Als ik een weekend vrij ben, bestaat de kans dat ik daar te vinden ben. Op vrijdagmiddag rijd ik dan voor de files ontstaan richting strand. Ik hou enorm van water, van eindeloos over de zee turen, zwem men... Het weidse en winderige geven me ontspanning. Ik heb hier nog veel vriendschappen en familie. Uiteindelijk draait het bij mij toch altijd weer om de mensen." Snoeihard werken Vriendschap en samen aan iets moois werken, lopen als een rode draad door het interview heen. In Amster dam, waar hij tegenwoordig woont, houdt Patrick er een druk leven op na. Behalve de vele uren die hij in zijn werk steekt, bezoekt hij het liefst zo vaak mogelijk het theater of spreekt af met één van zijn, zoals hij het zelf noemt, visueel bekenden. Voor zijn werk is hij vaak op reis: "Vorig jaar zat ik drie weken in China voor het programma 'BNN at work'. Je werkt dan met z'n vieren snoeihard aan een programma. Je maakt veel mee en komt mooie mensen tegen met mooie verhalen. Samen proberen we een boeiend programma te maken en dat lukt alleen maar als je als team goed kunt samenwerken. Binnenkort ga ik naar Israël voor een nieuw programma. Ik ga een poging doen het Palestijns- joodse conflict te begrijpen..." Goese Gans De film- en tv-carrière van Patrick vindt zijn basis ergens in de jaren tachtig. Tijdens zijn middelbare scho- Itijd staat hij op de bühne van het Sint Willibrordcollege in Goes en sle pt hij zijn eerste filmprijs binnen: De Goese Gouden Gans. Op dat moment weet hij het zeker. Hij wil regisseur worden. Via de Brusselse filmacade mie komt hij bij het Belgische Canal+ terecht. "Ik deed de regie voor een filmprogramma. Ik had wat bedacht voor het eind van het programma en deed dat even voor. In plaats van ach ter de camera stond ik er opeens voor! Vanaf dat moment is het heel snel gegaan. Via via kwam de band waarop ik te zien was bij BNN terecht. Van het één kwam het ander en ine- ns had ik een column in een program-

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 12