9 weet u wat Zeeuwse Eilanden eigenlijk met al dat geld doet? In januari vallen de eerste belasting aanslagen van het waterschap weer bij u op de mat. Wat doet Zeeuwse Eilanden volgens de Bevelandse burger eigenlijk met dat geld? De meningen zijn verdeeld! Kees Huiskes uit Krabbendijke "Nee, niet precies. Ik denk dat het geld gebruikt wordt voor het reinigen van het oppervlaktewater en dat het waterschap het waterpeil controleert, dat soort zaken. Vroeger kwamen ze de duiven opschonen op de dorpen of doen ze dat misschien nu nog? Dat weet ik eigenlijk niet. Ik houd me er eerlijk gezegd niet mee bezig, ik vertrouw er gewoon op dat er met de belastingcenten goed en verantwoordelijk wordt omgegaan door het waterschap. Het feit dat er belas ting betaald moet worden, vind ik een normale zaak. De belasting van het waterschap is een gemeenschapsbelasting en die moet door de gemeenschap gedragen worden." Coos Geluk uit Goes "Gedeeltelijk, maar ik weet niet precies wat er met het geld gedaan wordt. Ik denk dat het waterschap de belastingcenten gebruikt voor waterzuiveringen en dat ervoor gezorgd wordt dat ik schoon water uit de kraan krijg. Dat is wat ik ervan weet, eigenlijk heb ik me er nooit in verdiept. Maar ik vind het wel belangrijk dat er met het geld goede dingen gedaan worden. Ook vind ik het niet meer dan logisch dat er belasting betaald moet worden." Siciliani Texel uit Goes "Ja hoor, om een lang verhaal kort te maken, al het geld wordt in een pot gedaan en wordt eerlijk verdeeld. Het waterschap houdt zich in Zeeland voornamelijk bezig met het water, maar ik denk dat het water op een gegeven moment toch wel schoon is en daar betaal ik toch belasting voor? Rekeningen van het waterschap heb je volgens mij ook niet in Amsterdam, maar alleen in Zeeland. Het waterschap zegt altijd dat ze het geld nodig hebben voor het onderhouden en schoonmaken van het water. Maar zoals ik net al zei, na al die jaren moet het water toch wel schoon zijn, het houdt op een gegeven moment toch op? Net als de tol van de Zeelandbrug? Dat houdt op een gegeven moment toch ook op?" Lees ook het uitgebreide artikel over de waterschapsbelastingen op de volgende pagina.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2005 | | pagina 9