13 "Brute mankracht komt vandaag goed van pas." ook maar iets van aantrekken. Brute mankracht komt hier goed van pas, aangezien de buizen van ieder zes meter lang zo'n 50 kilo per stuk wegen. 54 buizen liggen gereed om aan de pomp gekoppeld te worden en zo het overtollige water uit de polder Schouwen over de dijk in de Oosterschelde te kunnen pompen. Een telescoopkraan van veertig meter tilt ze uit de stellage, maar het aankoppelen vergt toch de nodige handigheid en kracht. Een opzichter die het geheel vanaf de zijkant bekijkt omschrijft het perfect: "Kijk, dit zijn nou de bikkels hè!" Wil is er Ondertussen is een andere ploeg waterschappers bezig met het installeren van een dieselpomp bij gemaal de Poel bij 's-Heer Abtskerke. Als we hier aankomen, horen we al van een eind het geluid van een oldtimer tractor. Het is de (Lister)motor van de dieselpomp die inmiddels draait en het water uit de watergang over de weg afvoert naar de andere watergang. Iets wat normaalgesproken simpelweg door het gemaal wordt gedaan (maar dat is in storing). Ook bij deze ploeg mannen overheerst de 'wil' om zo snel mogelijk ervoor te zorgen dat wateroverlast voorkomen wordt of in ieder geval zoveel mogelijk beperkt wordt. Uiteindelijk is de oefening al om 18.00 uur afgelopen. Dan draaien zowel de Moby als de dieselpomp op volle toeren. Uiteraard maar voor even, want echt nodig was het (gelukkig) niet. En u weet het: in de meeste gevallen kunnen we de neerslaghoeveelheden goed verwerken. Maar komt de regen écht met bakken uit de lucht, dan zijn de waterschapsmedewerkers druk in de weer om er voor te zorgen dat u ook dan droge voeten houdt. Denkt u dan nog maar eens aan deze oefening...

Scheldestromen/de Waterwerker | 2006 | | pagina 13