ACTIVITEITENPROGRAMMA 1986 VAN DE HEEMKUNDIGE KRING DE BEVELANDEN Van 'blanke toppen' moeten we het, als bescherming, niet zozeer hebben; deze verstuiven landinwaarts, wat in de buurt van Valkenisse - Zoutelande nog niet zo lang geleden te merken was. De begroeiing verder van de zeereep af is dan ook zeer gevarieerd. Met een scherp oog voor het detail liet de heer Mandemaker ons dit zien: van het ons bekende duinviooltje tot de misschien niet zo bekende muggenorchis toe. Had u vermoed dat een zo nietig mosje als het duinsterretje een zandbinder is? Dat het veel voorkomende winterpostelein een oud Zeeuws gewas is? De vele besdragende struiken is een volgende fase in de duinbegroeiing: braam, duindoorn, bitterzoet, vlier. Eindfase is eik-berk-populiergroei. Wat deze natuurlijke kustbescherming aantast, moet ons met de spreker ter harte gaan. Recreatie kan mooi zijn. Maar laten we verbodsbordjes en prikkeldraad respecteren. Was het overigens nodig het natuurlijke milieu zó te verstoren met het verwijderen van de, al zo lang aanwezige, bunkers in de Walcherse duinen? R.R. 24 mei Natuurwandeling in de omgeving van Baarsdorp, met bezoek aan kwekerij Westhof. Verzamelpunt: Baarsdorp. Aanvang 14.00 uur. 7 juni Excursie naar het Karrenmuseum te Essen (België). Voor deze excursie dient u zich schriftelijk aan te melden. 12 juli Wandeling op de slikken bij Nieuwiande (verdronken land van Zuid-Beve land). Verzamelpunt: Hervormde Kerk te Kruiningen. Aanvang 13.00 uur. 23 augustus Stadswandeling te Goes. Verzamelpunt gebouw Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Aanvang 14.00 uur. 20 september Dorpswandeling te Yerseke, met na afloop mosselmaaltijd. 11 oktober Bezoek aan de Hervormde Kerk te 's-Heer Arendskerke Aanvang 14.00 uur. 21 november Jaarvergadering. 29

de Wete | 1986 | | pagina 31