VROEGER WAS AOLLES BETER NIEUWE LEDEN Ze waere de 65 a lank vöbie. Ze, dat waere Marien en Leunis. 't Waere zwaegers van mekaore. Deur ulder leeftied waere ze nog a katievig. Leunis was zo doof as een kwartel. Mae toch kwaeme ze elke weeke bie mekaore om bie te praoten. En wi praote ouwe mensen over? Over vroeger, toen aolles beter was. Zelfs 't weer! De zeumers waere mooier, de winters strenger. Ook 't onweer is nie mi zöas vroeger, zei Leunis. Vroeger kwam d'r nog een dunder nae 't lichten, mae noe zie j't ienkel mae mi lichte. vdD Nieuwe leden over de periode januari - maart 1986 opgegeven door J. Leijnse, Vlissingen bestuur A.A. v.d. Schee, Middelburg bestuur Mevr. W. Hartog-van Holthijsen, Vlissingen dhr. Kokelaar J. Meulmeester, Middelburg A.H. van Dijk Mevrouw R. Corbijn, Vlissingen dhr. Kokelaar P. Hengstmengel, Middelburg bestuur D.A. v.d. Vrie, Veere Fr. Broeksma J. Leijnse, Middelburg C. Schout E. van Wijk, Middelburg J. Roose C. Dingemanse, Zoutelande dhr. De Witte W.J. Plomp, Koudekerke W.P. Roose P. J. de Muijnck, Vlissingen bestuur Mevrouw C. de Pagter - de Rijke, Oost-Souburg mevr. Castel-Florisse Mevrouw M.J.J. Kurpershoek-Duvekot, Domburg bestuur Mevrouw J. de Nood, Middelburg J.L. Plansoen P. Dekker, Den Haag bestuur W.A. Verbeek, Middelburg bestuur P.A. Henderikx, Amsterdam A.P. de Klerk P. Koole, St. Catharinus (Canada) mevr. T.S. Marinisse G. Kooger, Vlissingen mevr. De Pagter - de Rijke Bedankt, c.q. overleden: J. Boender, A. de Muynck, dhr. Van Andel, mevr. De Schipper, mevr. S. de Rijke, dhr. Oom, mevr. Pauli - Kokelaar, C. Mes, A.C. Polderdijk, A.J. Berenpas. Aantal leden per 31 maart 1986: 939. 30

de Wete | 1986 | | pagina 32