Toorts (koningskaars) langs de Perduinseweg, ten westen van Middelburg (foto Leo Holle- stelle) belang voor veel insecten als nachtvlin ders, kevers, galmuggen, vliegjes, mijten, noem maar op. Ook veel vogels, waaron der rietzanger, snor, grote en kleine kare- kiet, dodaars en fuut, kwamen volop voor en zijn nu grotendeels verdwenen. Door de aanleg van de natuurvriendelijke oevers komen die dieren misschien weer terug. Wie momenteel door het Walcherse fietst, komt her en der machines tegen die met de oevers bezig zijn. In 1987 waren er op Walcheren nog zo'n honderd veedrinkputten, allemaal te vin den op de randen van de kreekruggen. Door allerlei oorzaken waren veel putten verdwenen. Nu is echter het besef doorge drongen dat de putten niet alleen econo misch voordeliger zijn, maar dat ook kleine plekken van groot belang zijn voor allerlei planten en dieren, waaronder salaman ders, kikkers en padden. Ongedoornd hoornblad, puntkroos, krulfonteinkruid, stomphoekig sterrekroos, het zijn maar een paar wonderlijke namen van planten die de putten bewonen. De putten kunnen met subsidies worden aangelegd of onder houden. Stichting Landschapsbeheer speelt hierbij een belangrijke rol. Kentering in het denken Er zijn nog meer voorbeelden te geven van verbeteringen die de laatste jaren zijn uitgevoerd of nog op stapel staan ten behoeve van de natuur, maar dan wordt dit artikel wel erg lang. Ik noem er nog enke le, zoals een beter beheer van de kreken, het ophangen van nestkasten voor uiteen lopende soorten vogels, de uitbreiding van bos en windsingels, acties om weidevogels te beschermen, het laten liggen van hout stapels voor kleine dieren, paddestoelen

de Wete | 1997 | | pagina 26