dag geprobeerd te hebben, raakte ze onge rust en herinnerde ze zich dat ze zondag middag zo rond de klok van half vier een slag of stomp op de muur had gehoord. Toen ze 's avonds nog niets van de buur man had vernomen, stelde haar man de politie hiervan in kennis. Nog diezelfde avond begaven de burgemeester, de heer Dwars in de gang lag in een grote plas bloed het lijk van Snijders, met het hoofd tegen de scheidingsmuur en de voeten in de woonkamer geschoven. Tegen zijn rug, die gedeeltelijk verbrand was, lag een doosje lucifers en naast het lijk lag het broodmes van het slachtoffer. Omdat het te donker was geworden om Hendrikse, de gemeentearts en politie agent Van Duinen zich naar het huisje van Snijders om een onderzoek in te stellen. Het poortje dat uitkwam in de Kwartier straat, bleek niet op de grendel te zitten. Maar omdat de hefboom, de zogenaamde lichter, ontbrak, konden ze het niet van buiten af open krijgen. Enig gereedschap bracht uitkomst en al vrij snel had men het poortje open. Het huis kon via de niet- afgesloten achterdeur worden betreden. Wat men daar aantrof, was bijna niet te beschrijven. Het lijk van Snijders wordt gevonden. De ont zetting over de gruwelijke vondst is van de gezichten af te lezen. nog verder onderzoek te doen, werd besloten om Justitie in Middelburg van de lugubere vondst in kennis te stellen en het lijk intussen door twee politieagenten te laten bewaken. De horloge en de bril Bij nader onderzoek de volgende ochtend bleken er op de tafel in de benedenkamer,

de Wete | 1997 | | pagina 31