gen die films beheren of bezitten, samen met de Stichting Filmtheaters te Middel burg, inmiddels Stichting Cinema Middel burg. Enerzijds wilden de instellingen beter voor hun eigen film- en videomateriaal gaan zorgen door dit te catalogiseren en beter te conserveren, anderzijds is geprobeerd te verkommeren. Inderdaad bleek binnen en buiten de provincie bij amateurfilmers uniek materiaal aanwezig. De hele operatie heeft tot op heden gere sulteerd in een Catalogus Zeeland In film en video en het veiligstellen van bijzonde re opnamen door het maken van film- en videokopieën. De Zuidstraat in Westkapelle. Een beeld uit een film gemaakt door de Middelburgse opti cien R. de Muynck. Hij gaf deze film de titel 'Westkapelle zoals het ums vóór 1944'. (foto Zeeuws Documentatiecentrum) filmmateriaal te achterhalen bij particulie ren. Bij de werkgroep waren trotse bezit ters van prima bewaarde verzamelingen met oude filmopnamen bekend, maar daarnaast bestond het idee dat in oude schoenendozen en in verloren hoekjes op zolders waardevol filmmateriaal zou liggen Maar waar zit nu dat filmarchief? Zoals gezegd, het Filmarchief is een werkgroep en heeft geen centraal depot. Films over Walcheren bijvoorbeeld zijn te vinden bij de Afdeling Voorlichting van de Provincie Zeeland, het Gemeentearchief Middelburg, het Gemeentearchief Vlissingen, het Rijks archief in Zeeland en het Zeeuws Docu mentatiecentrum. Daarnaast is er ook materiaal bij particulieren thuis. Niet in de catalogus opgenomen, maar wel belangrij ke schatkamers zijn de archieven van grote landelijke instellingen zoals het Film-

de Wete | 1997 | | pagina 36