Feiten en mededelingen een parkje zitten met eigen krentenbol? Prima. Lekker even neuzen in een van de vele boetiekjes die Gent rijk is? Genoeg keus! Toch nog eens door de Sint Baafs- kerk lopen? Kan. Jezelf verwennen met een heerlijke lunch op een terrasje of zo maar in een tof cafeetje een pintje pak ken? U mag het allemaal zelf bepalen, u krijgt van ons materiaal mee om uit te kie zen. Dan verzamelen we om 16.45 uur op de Vrijdagmarkt en om 17.00 uur begint onze culinaire tocht. Deze wordt rond 20.00 uur afgesloten en we zijn daarna op een rede lijk tijdstip weer thuis. Er is echter een maar aan deze reis: we gaan met één dubbeldeksbus en de deel name stopt bij 75 personen. Daarom geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. U kunt zich opgeven door overschrijving/ storting van het verschuldigde bedrag op gironummer 3282831 t.n.v. Heemkundige Kring Walcheren te Middelburg, onder ver melding van aantal personen, opstapplaats en eventuele dieetwensen. Uw inschrijving dient uiterlijk 20 augustus 2008 binnen te zijn. Inschrijving geschiedt in volgorde van (betalings)binnenkomst. Kosten: 65,-. Deelnemers ontvangen van tevoren nog een bevestiging. Bij annulering uwerzijds na 1 september kan slechts een gedeelte van de deelnamekosten worden geretour neerd (tenzij er een wachtlijst bestaat). De activiteitencommissie, Els van Fraassen (tel. 0118-556150) Rob de Groot (tel. 0118-556045) Tineke Kodde (tel. 0118-603589) If ^Cl 400 jaar telescoop Dit jaar is het precies vier eeuwen geleden dat Hans Lipperhey in Middelburg de tele scoop uitvond. Om dat belangrijke moment te herdenken organiseert de Stichting Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen uit Middelburg enkele activiteiten. Behalve de in de vorige Wete genoemde website (www.inventionofthetelescope.eu) heeft de Volkssterrenwacht ook een wandelroute samengesteld langs historische astronomi sche plekjes in Middelburg. Dat zijn er meer dan u denkt. Bijvoorbeeld de zonne wijzers op de voorgevel van het stadhuis en op de achtergevel van de Stadsschuur, het oculair van een oude verrekijker in het Zeeuws Museum en het huis van de acht- tiende-eeuwse stadsarchitect Jan de Munck waarnaast zijn Observatorium stond. Het boekje met de wandelroute is verkrijgbaar bij de gemeente Middelburg, de Tourist Shop in Middelburg en bij de sterrenwacht (philippus@lansbergen.net). I Voorhoofdsnaalden In de achttiende en negentiende eeuw werd er bij diverse streekdrachten in ons

de Wete | 2008 | | pagina 51