6 flinke knokpartij met militairen in het Schut tershof, maar dat was een uitzondering. Na de zaterdagse dansavonden in het Schuttershof reed 's nachts nog een extra bus vanaf de Poelendaelesingel naar Vlis- singen. In de zomermaanden werd vaak in het Domburgse Badpaviljoen gespeeld voor over de Westerschelde gevaren, waarbij flink werd ingenomen. Het lievelingslied van De Casembroot was 'Wien bleibt Wien', dat speciaal voor hem werd gespeeld. De Babytonband was ook bekend buiten Walcheren en trad op in onder andere De Prins van Oranje in Goes en in Terneuzen. Ook speelde de band op dansavonden en De uitvoering van de eigen show 'Herfstsym- phonie met de Babytonband' in het Schutters hof te Middelburg, met enkele gastmuzikanten, ca. 1950-1955. (collectie Frans Bliek) sociëteit Luctor et Emergo. In 1950 speel de de band daar in juli en augustus op woensdag- en zaterdagavond vanaf acht uur. Leden en introducés hadden vrij toe gang. Anderen betaalden een gulden. Jon geren mochten tot negen uur blijven, daar na moesten ze de zaal verlaten. Een speciale gebeurtenis was het optre den voor commissaris van de koningin jhr. De Casembroot. Er werd dan met een boot tijdens carnaval in de zaal van Koppenol in Bergen op Zoom, ofwel het Krabbegat. Handje contantje Over contracten kunnen we kort zijn: die waren er niet. Alles werd mondeling afge sproken en handje contantje geregeld. De bandleden hadden allemaal al een inkomen; de een was fotograaf, een ander had een bloemenzaak, weer een ander was bankmedewerker. Optreden in de Babytonband leverde een leuk extraatje op. leder lid van de band kreeg evenveel: vijf gulden per uur. Een hele avond optre den leverde al gauw dertig gulden op.

de Wete | 2009 | | pagina 8