Reactie 59 Houten plankje waarmee met kaurischelpjes onder andere het spel Mancala kan worden gespeeld, (coll. Van der Heijden, foto Leo Hol- lestelle) boerderij; Jacoba (Koba) Wisse (geboren te Meliskerke 17 januari 1844, overleden te Aagtekerke 14 december 1933); een soldaat; Pieter (Piet) Kodde (geboren te Aagtekerke 1 december 1842, overleden te Aagtekerke 14 december 1939); een in gekwartierde militair. Van twee van de drie militairen weet mevrouw Van den Driest nog de namen: Jan Hoogwerf en Willem Verhoef. Het echtpaar Kodde-Wisse had elf kinderen. Kaurischelpjes Jan Schreijenberg uit Biggekerke reageer de op het verhaal van Wim Vreeke over de kaurischelpjes langs het strand van Dom burg. Hij schrijft ons: "Alweer heel wat ja ren geleden stond er in de Provinciale Zeeuwse Courant een artikel over kauri schelpjes. Toen herinnerde ik me dat wij als kinderen bij mijn grootvader Jan Moens op verjaardagen met een paar van deze 'bikkeltjes' mochten spelen. De verzame laars in het krantenartikel vertelden dat je op een wandeling van Westkapelle naar Domburg soms slechts één en soms wel vijf kauri's kon vinden. Maar toen ik daar op een winderige dag wandelde, liepen er meer mensen naar beneden te kijken; die hadden de PZC zeker ook gelezen. Toen ik met nekpijn van het naar beneden turen in Domburg aankwam had ik niets gevonden. Teleurgesteld liep ik langs de golfbaan te rug naar Westkapelle. "Maar nu wil het geval dat mijn vrouw af komstig is van de Filippijnen en onder het motto 'als de kaurischelpjes niet naar mij toe willen komen, ga ik ze daar toch halen' reisden wij in 2007 naar het vakantie-ei- land Bohol. In een souvenirkraam aan de andere kant van een gammele hangbrug

de Wete | 2011 | | pagina 67