25 We verkochten bier en limonade aan huis, ook aan de Duitsers die vlak bij ons huis in de duinen gelegerd waren. Toen hij, na zijn pensionering en na de dood van mijn zie ke moeder voor wie hij geweldig gezorgd heeft, af en toe een busreisje kon maken, nam hij altijd een rol van die zwartgrijze vuilniszakken mee. Die legde hij onder zijn De omgeving reageerde nogal wisselend op de activiteiten van haar vader. Mevrouw Hillebrand: "Je hebt mensen die er wél en je hebt mensen die er niet in geloven. Ik weet nog dat hij een lezing hield in café Juliana in Biggekerke en dat de zaal toen aardig vol zat." Mevrouw Hillebrand-Harpe heeft geen scherpe foto's van haar vader. Ze heeft haar ouders wel geschilderd. Graanbeurs In de zomer van 1978 schakelde de beken de kunstenaar Marinus Boezem de toen 76-jarige Lein Harpe in voor zijn podium in de voormalige graanbeurs op het Damplein in Middelburg. Boezem had in 1975 die graanbeurs 'geannexeerd', omgevormd tot internationaal kunstpodium en zichzelf uitgeroepen tot directeur van dit Podio del Mondo per l'Arte. Hij nodigde kunstenaars uit binnen- en buitenland uit om hiervoor een steen te ontwerpen met tekst of beeld bed om zich beschermd te weten tegen eventuele aardstralen. Hij was altijd bezig met gezondheid, maar patiënten kwamen nooit aan huis. "Mijn man was in het begin ook argwa nend, beslist niet overtuigd van mijn va ders bijzondere gaven. Toch is hij stilaan overtuigd geraakt van mijn vaders gelijk. Hij kreeg reumatische klachten en legde toen op aanwijzing van mijn vader onder zijn bureau op kantoor een tapijtje waar met Bison Kit een dikke laag plastic onder geplakt was. Daar werd door zijn collega's op een gezonde manier om gelachen. Toch verminderden zijn klachten na verloop van tijd."

de Wete | 2019 | | pagina 28