51 1965), collega van Adriaan Viruly. Om het verhaal compleet te maken, vermeldt Jules Braat nog dat "de PH AEB op 10 mei 1940 op Schiphol werd vernield en de PH AET op 4 mei 1936 werd overgeschreven op naam van de Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart (RSL), het latere Nationale Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium". Een bruiloft? Het is inderdaad een bruiloft, op de foto van Kees Ton in de oktober-Wete. Mevrouw M.J. van der Woude-Schout uit 's-Heer Arendskerke schrijft ons dat zij als oud-inwoonster van Biggekerke de foto meteen herkende. Haar moeder staat er namelijk op; zij was een van de gasten bij de bruiloft van Pieternella de Witte en Pieter Lampert. Het bruidspaar zit in het midden, achter de twee kleine meisjes. Het bruiloftsfeest werd gehouden op de boer derij van de vader van de bruid, Leendert de Witte, bij de duinen van Groot-Valkenis- se onder Biggekerke. Mevrouw Van der Woude weet ook nog te vertellen dat "een zus van de bruid, Neeltje de Witte, enkele jaren later trouwde met Joos Lampert, een neef van Pieter. Zij gin gen op de boerderij van Leendert de Witte wonen en kregen twee zonen. Helaas kwam Joos op 36-jarige leeftijd door een noodlottig ongeval om het leven. Neeltje trouwde later met Jan Poppe. Een klein zoon van Joos en Neeltje woont nog op de boerderij." Mevrouw E. Sanderse-Lampert uit Seroos- kerke schrijft ook een ouderwetse brief. Ze valt meteen met de deur in huis: "Het is de bruiloft van mijn ouders P. Lampert Jz en PM. de Witte." De datum weet ze ook nog op te lepelen: 2 mei 1924, en ze vervolgt: "Mijn opa L. de Witte woonde op die boer derij met twee dochters. Zijn vrouw Jaco- mina Schout was overleden aan de Franse (sic) griep, evenals zijn oudste dochter (20) en zoon (19). Moeder was toen 18 jaar." Na de bruiloft ging opa De Witte op het dorp wonen, samen met zijn dochter Neeltje. Beide brieven bevatten nog veel meer in formatie over de families De Witte en Lam-

de Wete | 2019 | | pagina 54