er alleen aan als ik tijd en zin heb. Deze klant heeft gelukkig geduld. Ik ben altijd erg gehecht aan mijn gitaren. Het zijn toch een beetje mijn kindjes. Pas wanneer iemand alles eruit haalt, dan weet ik, mijn gitaar heeft daar een beter huis dan hier bij mij.' Thuishaven Vlissingen Een gitaarbouwer heeft niet alleen met maatvoering te maken. De uitvoering is zeker zo belangrijk. Zwier: 'Al heeft hij het mooiste geluid van de wereld, als de klant hem lelijk vindt dan zal hij er nooit aan gehecht raken. Daarom geef ik hem, als hij bijna af is, altijd mee naar huis. Om te proberen, om er eigen aan te worden. Dan zeg ik, kom maar met je opmerkingen. Pas daarna maak ik hem verder af.' Zelf vindt hij een zo naturel mogelijke gitaar het allermooist. 'Ongelakt, in de olie of gepolitoerd met schellak. Dat is een natuurlijk product, wat je flinterdun en met de hand aanbrengt op de gitaar. Het is wel kwetsbaar, maar het klinkt het allerbeste.' Zwier bouwt zo'n twintig tot der tig gitaren per jaar, volledig met de hand. Daarnaast maakt hij hetzelfde aantal prefabs (halffabrikaten) klaar en doet hij veel reparatiewede. Zijn agenda is overvol. Vandaar dat hij zijn winkel alleen open heeft op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag en op zaterdag. De andere momenten is hij aan het bouwen. 'Dan kan niemand mij bereiken. Zelfs de telefoon neem ik niet op.' En altijd is er weer die andere liefde. Het water. Zwier staart peinzend voor zich uit, zoekt naar woor den. 'Mijn passie, mijn inspiratiebron, dat is de zee. Ja, dat grootse en weidse. Binnenmeren vind ilc niks.' Dan lacht hij want meer aardse zaken zijn hem even min vreemd. 'Samen met vrienden een borrel drin ken, lekker bomen en diep gaan, dat inspireert me net zozeer.' Precies op dat moment gaat de telefoon. 'Kom je naar het strandpaviljoen? Drinken en eten we er wat, het is mooi weer!' Dat vindt Zwier een prima plan. Tijd voor het slotakkoord. Zoeken naar de juiste snaren hoeft Zwier niet. 'Vlissingen is mijn thuisha ven. Hier voel ik me het dichtst bij de bron, de zee, en bij de muziek.' Sinds een paar jaar werkt Zwier niet meer alleen. Twee parttime krachten assisteren hem. Een freelance gitaarbouwer en een ver koper. Binnenkort gaat zijn nieuwe webstek de lucht in: www. zwiergitaarbouw.nl 55 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 59